Podium w grodzie Kraka

Paulina Pawłowska wywalczyła brązowy medal w rozgrywanych w Krakowie 67 Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkoatletyce.

Zawodniczka Pogoni Siedlce ten sukces odniosła w swojej koronnej konkurencji, czyli w biegu na 3000 m. Zdecydowaną faworytką na tym dystansie była Sofia Ennaoui z LKS Lubusz Słubice i wywiązała się z tej roli. Mimo to trzeba przyznać, że siedlczanka sprawiła sporo zamieszania. Paulina Pawłowska bowiem prowadziła większą część dystansu, jednak w końcówce zabrakło sił i została wyprzedzona przez wspomnianą Ennaoui (9:46.15), a także przez Annę Wójcik z Victorii Stalowa Wola (9:51.31). Tym sposobem zawodniczka Pogoni Siedlce zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Czas Pawłowskiej to (9:53.27).

Oprócz Pawłowskiej, pierwszego dnia Mistrzostw startowali inni zawodnicy siedleckich klubów. Czwarty w biegu na 3000 m był Sebastian Sienkiewicz z Pogoni Siedlce (9:06.34). Siódmy w finale pchnięcia kulą był Andrzej Gudro (16.94) z WLKS Siedlce, a dwunasty jego klubowy kolega – Jan Parol (14.93). W finale B biegu na 100 m piąte miejsce zajął Artur Komuda z WLKS (11.09). W skoku w dal startował wieloboista Rafał Abramowski z WLKS, ale odpadł w eliminacjach.

źródło: własne / PZLA; foto: mks.siedlce.pl