Koniec mistrzostw, blisko podium

Blisko zdobycia drugiego medalu w Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkoatletyce była Paulina Pawłowska. Zabrakło niewiele.

Biegaczka długodystansowa Pogoni Siedlce, Paulina Pawłowska dwa dni temu zdobyła medal z brązowego kruszcu w biegu na 3000 m. Dzisiaj była szansa na powtórzenie tego wyczynu w biegu na dystansie o połowę krótszym (1500 m). Tak się nie stało i Pawłowska uplasowała się za podium, czyli na 4 pozycji (4:45.04).

Z innych siedlczan startujących ostatniego dnia mistrzostw, ósme miejsca zajęli: Katarzyna Jaszczuk z Pogoni w trójskoku (11.60), Dominik Kondej z WLKS w skoku wzwyż (2.00); dziewiąty w rzucie dyskiem był Andrzej Gudro z WLKS (43.67), zaś trzynasty w biegu na 5000 m Sebastian Sienkiewicz z Pogoni (15:46.13).

źródło: własne / PZLA