wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Remis z ligowym rywalem (fotogaleria)

Pogoń Siedlce zremisowała w meczu sparingowym z beniaminkiem II ligi wschodniej Olimpią Zambrów 1:1.

Mecz rozgrywany był w pełnym słońcu, które nie oszczędzało piłkarzy. Sędzia w obu połowach odgwizdywał przerwy na uzupełnienie płynów. W 13 minucie Jakub Kapsa po indywidualnej akcji podał do Cezarego Demianiuka, ten zagrał w pole karne do Huberta Tomalskiego, ale strzał testowanego pomocnika zablokowali obrońcy. Dziesięć minut później Demianiuk został sfaulowany w polu karnym, jednak sędzia nie odgwizdał „11”. W 36 minucie groźny strzał Tomasza Jakuszewskiego z narożnika pola karnego nad poprzeczką przeniósł Karol Budzikur. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy siedlczanie wyszli na prowadzenie. Tomalski podał do Adriana Dzubińskiego, a ten mimo iż był naciskany przez obrońcę, strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce. Pierwsza odsłona kończyła się wygraną Pogonistów 1:0.

Druga połowa była o wiele ciekawsza od pierwszej. Pierwszy groźny strzał w 49 minucie oddał Łukasz Wójcik, jednak jego uderzenie z ok. 30 metrów przeleciało nad bramką. Chwilę później strzału z dystansu próbował Marcin Paczkowski, ale efekt był podobny jak kilka minut wcześniej. W 56 minucie Piotr Krawczyk zgrał piłkę klatką piersiową po dośrodkowaniu na 20 metr, a Tomalski nie zastanawiając się oddał mocny strzał, jednak futbolówka wylądowała na poprzeczce. Kilka minut później Paczkowski z linii pola karnego strzelił w słupek. W 68 minucie Mateusz Urbański stracił piłkę, którą przejął Michał Poduch, po czym przebiegł pod pole karne i oddał strzał obok bramki. Dwie minuty później Krawczyk po podaniu Bartosza Mudenta uderzył w obrońców. Gdy się wydawało, że podopieczni Rafała Wójcika wygrają mecz z Olimpią goście wyrównali. W 86 minucie testowany w przeszłości w Pogoni Kamil Zapolnik po indywidualnej akcji i biernej postawie siedleckich defensorów strzelił tuż przy słupku. W ostatnich minutach strzelać próbował jeszcze Wójcik, który dobrze podłączył się do akcji ofensywnej, ale mocne uderzenie byłego gracze Pogoni Szczecin dobrze obronił golkiper z Zambrowa. Więcej bramek w tym meczu nie padło i drugi sparing w tym okresie przygotowawczym zakończył się remisem 1:1.

Trenerzy Pogoni w pierwszym sparingu w Siedlcach testowali kilku zawodników:  Karola Barańskiego (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Jakuba Kapsę (Chojniczanka Chojnice) oraz trenujących od dłuższego czasu z zespołem Piotra Krawczyka (Naprzód Skórzec), Huberta Tomalskiego (Wisła Kraków (ME) i wychowanka Łukasza Wójcika (Radomiak Radom).

W ekipie z Zambrowa wystąpił były zawodnik siedleckiego klubu Michał Steć, który ostatnio grał w Chojniczance Chojnice oraz testowani niegdyś Michał Gogol i Bartosz Jachowicz-Wróblewski oraz Łukasz Grzybowski.

Występujący w poprzednim sezonie w Pogoni Paschal Ekwueme przebywa na testach w Pelikanie Łowicz. Nigeryjczyk wystąpił już w sparingu II-ligowca z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, a jego zespół przegrał 0:1.

Następne spotkanie piłkarze Pogoni rozegrają już w poniedziałek 8 lipca o godzinie 18 na bocznym boisku stadionu ROSRRiT, a ich przeciwnikiem będzie amerykański zespół Icon FC.

06.07.13, 11:00 – Siedlce (stadion ARMS)

Sparing: Pogoń Siedlce – Olimpia Zambrów 1:1 (1:0) Widzów: 200

Bramki: Adrian Dziubiński 44 – Kamil Zapolnik 85

Pogoń: (I połowa) 12. Karol Budzikur – 13. Mariusz Dzienis, 7. Daniel Dybiec, 23. Mateusz Urbański, 9. Karol Barański – 18. Hubert Tomalski, 8. Marcin Stromecki, 11. Adrian Dziubiński, 19. Krystian Wójcik (26, 17. Przemysław Rodak), 14. Jakub Kapsa (38, 5. Tomaz Grochowski) – 6. Cezary Demianiuk. (II połowa) 93. Jacek Kozaczyński – 2. Łukasz Wójcik, 4. Chinonso Agu, 23. Mateusz Urbański (75, 21. Bartosz Tarachulski), 9. Karol Barański (62, 22. Damian Guzek) – 5. Tomasz Grochowski, 20. Marcin Paczkowski, 17. Przemysław Rodak, 15. Wiktor Lach, 18. Hubert Tomalski (62, 24. Bartosz Mudent; 79, 6. Cezary Demianiuk) – 16. Piotr Krawczyk

Sędzia: Grzegorz Dąbrowski (Siedlce)