Szachy w Gródku

6 lipca w malowniczym Gródku n/Bugiem w ośrodku firmy „Gródek Dwór” Sp. z o.o. odbył się turniej szachowy zaliczany do Grand Prix Siedlec 2013 w szachach o puchar Wójta Gminy Jabłonna Lacka – pana Wiesława Michalczuka.

Turniej zgromadził liczną stawkę 46 zawodników i zawodniczek. Zwyciężył Sławomir Kurpiewski – KSz. Skoczek Siedlce – uzyskując w 7 partiach – 6,5 pkt. Drugie miejsce zajął młody zawodnik w Wyszkowa – Michał Hryszkiewicz zdobywając 5,5 pkt. Trzeci był Andrzej Czapla ze Skoczka Siedlce także z 5,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Adam Łukasik – Skoczek Siedlce, 5. Marcin Hryszkiewicz – Wyszków, 6. Zdzisław Stefanoff – Skoczek Siedlce. 7. Zbigniew Litwiniec – Radzyń Podlaski. 8. Tomasz Sikorski – Skoczek Siedlce – wszyscy po 5 pkt.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Tomasz Sikorski z Siedlec – 5 pkt przed Piotrem Puszkarskim z Białej Podlaskiej i Mateuszem Siwkiem z Radzynia Podlaskiego, którzy uzyskali po 4,5 pkt.

Wśród gimnazjalistów najlepszym okazał się Mariusz Goławski z Łukowa – 4 pkt, przed Robertem Lipińskim z Siedlec – 3,5 pkt oraz Weroniką Zawistowską z Międzyrzeca Podlaskiego – 3 pkt.

Klasyfikację szkół podstawowych – klas IV – VI wygrała Marianna Majewska z Węgrowa – 3,5 pkt przed Piotrem Rzeńcą z Międzyrzeca Podlaskiego oraz Łukaszem Bartnikiem z Węgrowa – obaj po 3 pkt.

Wśród najmłodszych uczniów klas I – III szkół podstawowych zwycięzcą okazał się Jakub Żurawicki z Węgrowa – 4,5 pkt przed Kacprem Czaplą z Siedlec i Michałem Goławskim z Łukowa, którzy uzyskali po 3,5 pkt.

Zwycięzcy klasyfikacji szkolnych otrzymali z rąk pana Wiesława Michalczuka nagrody rzeczowe. Upominki otrzymali także najmłodszy uczestnik turnieju pięcioletni Mateusz Czapla z Siedlec oraz najstarszy uczestnik turnieju osiemdziesięciosiedmioletni pan Zbigniew Świderski z Siedlec.

Turniej sędziował pan Waldemar Kulik z Węgrowa. Szczegółowe wyniki turnieju zostały opublikowane na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_2656/index.html?l=pl.

Organizatorem turnieju był tradycyjnie Klub Szachowy Skoczek Siedlce pod kierownictwem pana prezesa Andrzeja Brochockiego.

źródło i foto: „Skoczek“ Siedlce