Ze Świtem na remis (fotogaleria)

Piłkarze Pogoni w ostatnim sparingu przed pucharowym spotkaniem z Wisłą Puławy zremisowali ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1.

Szansę pokazania się w tym meczu po raz pierwszy mieli nowo pozyskani Jarosław Ratajczak i Łukasz Zaniewski oraz testowani: Karol Grudniewski (Legia Warszawa ME) i Sylwester Buga (rezerwy).

Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie. W pierwszej połowie bramek nie było, ale zarówno goście jak i gospodarze stworzyli sobie po kilka sytuacji. Ze strony Pogoni w 22 minucie po rozegraniu rzutu wolnego z dystansu uderzał Jarosław Ratajczak, ale piłka trafiła jedynie w poprzeczkę. W 42 minucie Tomasz Grochowski będąc w dobrej pozycji strzelił nad bramką. Goście stworzyli sobie zagrożenie raz po stałym fragmencie gry i strzale głową oraz po błędzie młodego Mateusza Stecia.

W drugiej połowie goście mogli objąć prowadzenie, ale strzał jednego z zawodników gości obronił Karol Budzikur. W 73 minucie padła bramka dla przyjezdnych. Daniel Dybiec stracił piłkę, ją przejął testowany w Świcie Ormianin Edgar Ghazarjan i strzelił przy dalszym słupka, a futbolówka ugrzęzła w siatce. Siedlczanie wyrównali kilka minut przed końcem. Cezary Demianiuk dobrze dograł do Łukasza Zaniewskiego, a ten mocnym strzałem doprowadził do remisu.

Następnym meczem jaki rozegra siedlecki zespół będzie sobotnia konfrontacja z Wisłą Puławy w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. Spotkanie odbędzie się w Puławach o godzinie 17:00.

10.07.13, 17:00 – Siedlce (stadion ARMS)

Sparing: Pogoń Siedlce – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:0) Widzów: 100

Bramki: Łukasz Zaniewski 86 – Edgar Ghazarjan 73

Pogoń: 12. Jacek Kozaczyński junior (46, 12. Karol Budzikur) – 8. Robert Kwiatkowski (61, 2. Mariusz Dzienis), 22. Mateusz Steć (67, 15. Jarosław Ratajczak), 3. Mateusz Urbański (46, 7. Daniel Dybiec), 15. Jarosław Ratajczak (61, 14. Łukasz Wójcik) – 24. Karol Grudniewski (61, 13. Aron Majczyna), 6. Wiktor Lach (44, 14./23. Sylwester Buga), 20. Marcin Paczkowski (61, 17. Przemysław Rodak), 5. Tomasz Grochowski (61, 21. Cezary Demianiuk) – 21. Bartosz Tarachulski (46, 19. Krystian Wójcik), 23. Bartosz Kaszubowski (33, 9. Piotr Krawczyk; 61, 18. Łukasz Zaniewski)

Świt: (I połowa) Erwin Sak (Damian Karczmarczyk) – Przemysław Szabat, Karol Drwęcki, Reinaldo Melão, Paweł Nowotka – Kamil Szczepański, George Enow, Bartosz Grzelak, Mateusz Zawiska – Emil Rembiejewski, Olaf Okoński. (II połowa) Damian Karczmarczyk (Karol Domżał) – Radosław Kamiński, Jan Dźwigała, Michał Krzymiński, Bartłomiej Walewski – Szymon Kiwała, Michał Drewnowski, Fredson Santana, Marcin Świderski – Rafał Melon, Marcin Adamiec. Grali także: Mateusz Kosiński, Edgar Ghazarjan

Sędzia: Łukasz Firus (Siedlce)