Powtórka z pucharowej rozgrywki (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń w rundzie przedwstępnej wygrała na wyjeździe z Wisłą Puławy 3:1.

Pogoń spotkaniem pucharowym z Wisłą oficjalnie rozpoczęła sezon 2013/14. Mecz ten był debiutem zarówno dla trenera Rafała Wójcika, jak i dla zawodników: Daniela Dybca i Bartosza Tarachulskiego. W wyjściowym składzie wyszli też powracający do Pogoni Łukasz Wójcik i Cezary Demianiuk.

Pogoń świetnie weszła w spotkanie. Już w drugiej minucie Krystian Wójcik z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, a tam piłkę głową do bramki  skierował Wiktor Lach. Radość nie trwała długo. Dwie minuty później po dośrodkowaniu i niekonsekwencji siedleckiej defensywy do wyrównania doprowadził Dawid Pożak. Bramka ta dała skrzydeł gospodarzom. Ci od chwili gola mieli optyczną przewagę i kontrolowali przebieg gry. W 14 minucie po dobrym podaniu Cezarego Demianiuka Bartosz Tarachulski został zablokowany i Pogoń wywalczyła jedynie rzut rożny. W 18 minucie goście znowu byli bardzo blisko siedleckiej bramki, ale obrońcy wybili za linię końcową. Dziesięć minut później po zagraniu z prawej strony Mariusza Dzienisa, jeden z obrońców Wisły o mało co nie skierował piłki do własnej bramki. Potem Wisła prowadziła grę i kilkukrotnie, głównie po stałych fragmentach, próbowała zagrozić bramce Karola Budzikura. W 41 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony groźnie w polu karnym siedlczan główkował Rafał Wiącek, ale nad bramką. Za moment również głową groźnie próbował Konrad Nowak. W 45 minucie doskonałą okazję zmarnował Tarachulski, który z bliskiej odległości nie potrafił pokonać Nazara Peńkowecia.

Początek drugiej połowy przyniósł znowu bramkę dla siedlczan. Mariusz Dzienis zgrał głową do będącego w polu karnym Demianiuka, a ten pięknym strzałem umieścił piłkę w bramce. W 58 minucie Pogoń zdobyła trzeciego gola. Bartosz Tarachulski pod naciskiem defensora, zgrał do Mariusza Dzienisa, a ten przymierzył i podwyższył prowadzenie. W 63 minucie na murawie pojawili się kolejni debiutanci: Mateusz Steć oraz Łukasz Zaniewski. Ten drugi mógł mieć wejście smoka, jednak w dobrej sytuacji zabrakło mu dokładności. Dziesięć minut później Rafał Wiącek uderzał z 20 metrów, a Karol Budzikur z dobrym refleksem wybił piłkę przed siebie. W końcówce Pogoń kontrolowała wydarzenia i nie pozwalała na za wiele przeciwnikowi. Okazję dla Pogoni w doliczonym czasie gry miał jeszcze Krystian Wójcik, ale nieznacznie się pomylił. Dla Wisły okazję miał natomiast Konrad Szczotka, ale świetnie w bramce Pogoni spisał się Budzikur.

W następnej rundzie siedlczanie zagrają 17 lipca (środa) z Ursusem w Warszawie, który wygrał z Jarotą Jarocin 2:0.

13.07.13, 17:00 – Puławy (stadion MOSiR)

Puchar Polski: Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 1:3 (1:1) Widzów: 350

Bramki: Dawid Pożak 4 – Wiktor Lach 2, Cezary Demianiuk 49, Mariusz Dzienis 58

Wisła: 12. Nazar Peńkoweć – 13. Michał Budzyński, 23. Wojciech Jakubiec, 3. Mateusz Pielach, 18. Przemysław Kwiatkowski – 17. Piotr Charzewski (71, 25. Konrad Szczotka), 16. Arkadiusz Maksymiuk (46, 14. Szymon Martuś), 22. Rafał Wiącek, 7. Piotr Nowosielski (46, 24. Paweł Jabkowski), 8. Dawid Pożak – 27. Konrad Nowak

Pogoń: 12. Karol Budzikur – 16. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek – 13. Mariusz Dzienis (80, 23. Bartosz Kaszubowski), 17. Przemysław Rodak, 19. Krystian Wójcik, 18. Wiktor Lach (63, 3. Mateusz Steć), 21. Cezary Demianiuk – 14. Bartosz Tarachulski (63, 20. Łukasz Zaniewski)

Żółte kartki: Konrad Nowak 60, Paweł Jabkowski 79 – Daniel Dybiec 36, Damian Guzek 62, Łukasz Zaniewski 68, Przemysław Rodak 79

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków)

Awans: Pogoń Siedlce