czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Puchar nie dla Pogoni (fotogaleria)

Podobnie jak rok temu, tak i teraz w rundzie wstępnej Pucharu Polski siedlczanie żegnają się z rozgrywkami. Tym razem lepszym zespołem od biało-niebieskich okazał się III-ligowy Ursus Warszawa, który u siebie pokonał Pogoń 1:0.

Do meczu siedlczanie przystąpili w innym zestawieniu niż z Wisłą Puławy. W pierwszym składzie znalazło się miejsce dla m.in. debiutanta Jarosława Ratajczaka i Łukasza Zaniewskiego oraz Roberta Kwiatkowskiego, Mateusza Stecia i Jacka Kozaczyńskiego juniora. Zwykle zwycięskiego składu się nie zmienia, ale teraz było inaczej.

Pierwszy kwadrans obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Bardzo ofensywnie wyszedł w pierwszych minutach Ursus, który przede wszystkim z Patrykiem Kamińskim (był zimą testowany w Pogoni) i Jakubem Kabalą na czele siali postrach pod bramką Jacka Kozaczyńskiego juniora. W 5 minucie okazję miała Pogoń. Daniel Dybiec w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza, a dobijający Łukasz Zaniewski strzelił gola.  Niestety asystent sędziego podniósł chorągiewkę. Za kilka minut strzału z dystansu próbował Krystian Wójcik, jednak niecelnie. Po kwadrasie w idealnej sytuacji znalazł się Jakub Kabala, który po błędzie młodego Mateusza Stecia w sytuacji sam na sam strzelił po dalszym słupku, a jego strzał w dobry stylu obronił siedlecki bramkarz. Później na boisku gra toczyła się głównie w środku pola. Dopiero przed przerwą strzał z 20 metrów oddał Przemysław Sztybrych, który nieznacznie minął słupek siedleckiej bramki.

Początek drugiej odsłony to znów dogodna okazja Sztybrycha, który go strzał głową obronił Kozaczyński junior. W 53 minucie po dośrodkowaniu Jarosława Łowickiego Kabala głową strzelił minimalnie nad bramką. Ze strony Pogoni w 71 minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Jarosław Ratajczak, a golkiper gospodarzy Paweł Wysocki z wielkim trudem opanował sytuację. W 77 minucie miało miejsce znaczące wydarzenie. Mateusz Urbański nieprzepisowo powstrzymywał szarżującego z kontrą i zarazem stawiającego pierwsze kroki w seniorskiej piłce Radosława Jankiewicza. Ten właśnie zawodnik pogrążył siedlczan na pięć minut przed regulaminowym czasem gry. Z lewej strony Dawid Jarczak z łatwością przeszedł obrońcę Pogoni, dośrodkował w pole karne, a młody pomocnik Ursusa umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry, Ursus mógł dobić rywala, ale piłka po strzale Jankiewicza trafiła w boczną siatkę.

W najbliższą środę w Siedlcach miała być Bogdanka Łęczna, ale najprawdopodobniej przeciwnikiem Pogoni będzie w meczu sparingowym Legia II Warszawa.

17.07.13, 17:10 – Warszawa (boczne boisko KS Ursus)

Puchar Polski: Ursus Warszawa – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0) Widzów: 500

Bramka: Radosław Jankiewicz 85

Ursus: 24. Paweł Wysocki – 6. Grzegorz Skowroński, 4. Krzysztof Cegiełka, 14. Sebastian Bulik, 5. Rafał Zaborowski – 8. Jarosław Łowicki (62, 7. Kamil Rytel), 18. Przemysław Sztybrych, 13. Sebastian Sikora, 10. Patryk Kamiński, 17. Dawid Jarczak (90, 11. Mariusz Zaradny) – 16. Jakub Kabala (74, 9. Radosław Jankiewicz)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 3. Mateusz Steć, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak – 13. Mariusz Dzienis, 7. Daniel Dybiec, 17. Przemysław Rodak (46, 18. Wiktor Lach), 19. Krystian Wójcik, 21. Cezary Demianiuk (63, 22. Damian Guzek) – 20. Łukasz Zaniewski (76, 14. Bartosz Tarachulski)

Żółte kartki: Sebastian Sikora 90+1 – Daniel Dybiec 58

Czerwona kartka: Mateusz Urbański 77 (za faul taktyczny)

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń)