Czwórka z beniaminkiem (fotogaleria)

W meczu sparingowym przeciwko testowanym zawodnikom w Legionovii Legionowo siedlecka Pogoń wygrała pewnie 4:0.

W Pogoni pierwszy raz w meczu okazję miał zagrać ostatni nabytek biało-niebieskich Samuelson Odunka.

Już w 5 minucie Pogoń objęła prowadzenie. Mateusz Urbański dobrze wypuścił Jarosława Ratajczaka, który ograł defensora gości i umieścił piłkę w bramce Kamila Kaminskiego. Kwadrans później Bartosz Tarachulski głową podał do Tomasza Grochowskiego, który strzelił za lekko by zaskoczyć golkipera z Legionowa. Na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony jeden z graczy gości uderzył na bramkę Karola Budzikura, ale ten bez problemu poradził sobie z obroną.

W drugiej połowie siedlczanie strzelili jeszcze trzy gole. W 54 minucie Damian Guzek i Bartosz Kaszubowski ostrzeliwali bramkarza Novii, ale ostatecznie temu pierwszemu udało się skierować piłkę do siatki rywala. Dwie minuty później piłka trafiła w plecy Odunki, a Grochowski z bliskiej odległości podwyższył na 3:0. Wynik ustalił w 78 minucie Krystian Wójcik, po odbiorze i idealnym podaniu Cezarego Demianiuka.

Siedlczanie przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych zagrają jeszcze jeden sparing. W najbliższy wtorek (23 lipca) na bocznym boisku stadionu ROSRRiT o 17:00 zmierzą się z Orlętami Radzyń Podlaski.

20.07.13, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 4:0 (1:0) Widzów: 100

Bramki: Jarosław Ratajczak 5, Damian Guzek 54, Tomasz Grochowski 56, Krystian Wójcik 78

Pogoń: 12. Karol Budzikur (46, 93. Jacek Kozaczyński junior) – 8. Robert Kwiatkowski (46, 16. Łukasz Wójcik), 24. Mateusz Steć (60, 21. Daniel Dybiec), 6. Mateusz Urbański (46, 22. Damian Guzek), 3. Jarosław Ratajczak – 5. Tomasz Grochowski (61, 14. Cezary Demaniuk), 4. Sylwester Buga (64, 17. Przemysław Rodak), 2. Marcin Paczkowski (70, 19. Krystian Wójcik), 14. Bartosz Tarachulski (46, 9. Wiktor Lach), 18. Samuelson Odunka (70, 13. Mariusz Dzienis) – 23. Bartosz Kaszubowski (60, 20. Łukasz Zaniewski)

Legionovia: Kamil Kaminski – Mateusz Pielak, Damian Pracki, Iwan Muczak, Bartłomiej Pacuszka – Maciej Prusinowski, Kordian Latos, Tomasz Tchórz, Paweł Wolski, Paczkowski I – Rafał Maciejewski. Grali także: Bartosz Koperkiewicz, Dominik Kornatka, Ignasik, Jaskółowski, Piątek, Kruk, Paczkowski II

Żółte kartki: Marcin Paczkowski 69 – nieznany 85

źródło: własne / Legionovia Legionowo; foto: Maciej Sztajnert