Tygrys pożarł (fotogaleria)

Pogoń II Siedlce przegrała w pierwszym sparingu w letnim okresie przygotowawczym z Tygrysem Huta Mińska 1:4.

Sparing z Tygrysem był pierwszym meczem siedlczan w tym okresie przygotowawczym. Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów, jednak akcje rezerw Pogoni najczęściej kończyły się przed polem karnym, natomiast gospodarze oddawali groźne strzały, które dobrze bronił młody golkiper Piotr Antoszczuk. W 31 minucie po rzucie rożnym bramkę dla Tygrysa strzałem głową zdobył testowany niegdyś w Pogoni Michał Bondara. W tej połowie dobre okazje w ekipie biało-niebieskich mieli: Mateusz Padysz (strzelił głową ponad bramką) i Tomasz Stromecki (niecelny strzał z dystansu). Pierwsza odsłona kończyła się wygraną gości 1:0.

Drugą połową lepiej rozpoczęli zawodnicy Tygrysa. Już w pierwszych minutach po stracie piłki przez Kamila Mamcarza, Bondara przejął futbolówkę i oddał mocny strzał sprzed pola karnego, jednak dobrą interwencją popisał się Hubert Radzikowski. W 51 minucie podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza przegrywali już 0:2. Po dalekim wrzucie z autu i nieporozumieniu golkipera z siedleckimi defensorami piłkę do siatki z bliskiej odległości wpakował Daniel Kuć. Dwie minuty później kolejną bramkę zdobył Kuć, który z „16” metrów strzelił mocno tuż przy słupku. W 58 minucie bliski zdobycia gola dla Pogoni był testowany napastnik Piotr Krawczyk, jednak futbolówka po jego uderzeniu wylądowała na poprzeczce. Chwile później Tomasz Stromecki oddał bardzo dobry strzał z dystansu, ale piłka odbiła się od słupka, a dobitkę Michała Czarczyńskiego z trudem na róg wybił golkiper Tygrysa. W 70 minucie Mateusz Dmowski sfaulował przeciwnika w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Kilkadziesiąt sekund później „11” na bramkę zamienił… bramkarz Paweł Pałdyna. Minutę przed końcem meczu honorowego gola zdobył Krawczyk, który wykorzystał podanie Arona Majczyny.

W Pogoni II Siedlce wystąpili testowani zawodnicy: Kamil Mamcarz, Mateusz Dmowski, Jan Gospodarczyk, Michał Czarczyński, Patryk Świniarski, Łukasz Książek (wszyscy juniorzy), Aron Majczyna (Polonia Warszawa (ME)), Piotr Krawczyk (Naprzód Skórzec), Hubert Radzikowski (Victoria Kałuszyn) oraz gościnnie bramkarz Eryk Bednarski (BTS Rekord Bielsko-Biała).

Więcej transferów znajdziesz tutaj

Następne spotkanie siedlczanie rozegrają we wtorek o godzinie 18.30 w Siedlcach na stadionie ARMS z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

20.07.13, 15:00 – Siedlce (stadion ARMS)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Tygrys Huta Mińska 1:4 (0:1)

Bramki: Piotr Krawczyk 89 – Michał Bondara 31, Daniel Kuć 51, 53, Paweł Pałdyna 74 (k)

Pogoń II: Piotr Antoszczuk (31, Hubert Radzikowski; 64, Eryk Bednarski) – 15. Kamil Mamcarz, 3. Mateusz Dmowski, 6. Mateusz Padysz, 17. Patryk Szachnowski – 6. Aron Majczyna, 10. Adam Chojecki, 2. Tomasz Stromecki, 8. Łukasz Czarnocki (75, 11. Jan Gospodarczyk) – 11. Michał Czarczyński (86, 8. Patryk Świniarski), 7. Piotr Krawczyk (90, 22. Łukasz Książek)

Sędzia: Paweł Księżopolski (Siedlce)