wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Lekkoatletyczne starty siedlczan

Natalia Chacińska z Pogoni Siedlce startowała w Rieti, a liczne grono WLKS Siedlce brało udział w mityngu w Warszawie.

Świeżo upieczonej brązowej medalistce Mistrzostw Świata juniorów młodszych w skoku w dal, Natalii Chacińskiej w odstępie tygodnia, znów przyszło się rywalizować za granicą w imprezie rangi mistrzowskiej. Tym razem były to Mistrzostwa Europy juniorów we włoskiej miejscowości Rieti. Celem numerem jeden było zakwalifikowanie się do finału, ale to zadanie się nie udało. Starsze zawodniczki (Chacińska była najmłodsza w stawce) w kwalifikacjach skakały dalej niż zawodniczka Pogoni (6.04), ale tak na dobrą sprawę, to naszej skoczkini zabrakło zaledwie 5 cm by znaleźć się w finale. Całą rywalizację, podobnie jak kwalifikacje, wygrała Niemka Malaika Mihambo (6.70).

W Toruniu w 89 Mistrzostwach Polski seniorów miał wystartować klubowy (i po fachu) kolega Natalii, Tomasz Jaszczuk, ale ostatecznie nie przystąpił do rywalizacji.

Inni lekkoatleci z naszego miasta wzięli udział w kolejnym w tym roku mityngu warszawskim. Kilkoro z nich stanęło na podium.
Pierwszy w pchnięciu kulą mężczyzn był Andrzej Gudro (15.63), drugie miejsce w biegu na 600 m zajął Patryk Kocak (1:30.02), podobnie jak Michał Walenda w pchnięciu kulą juniorów (15.57). Trzecia lokata przypadła Sylwii Płatek w biegu na 300 m (45.29). Ponadto czwarta w tej samej konkurencji była Aneta Płatek (45.31), a dziesiąty w skoku wzwyż Bartłomiej Kalbarczyk (1.70) – wszyscy WLKS Siedlce.

źródło: własne / PZLA / WMOZLA