W Łodzi się powodzi

Już pierwszego dnia zmagań lekkoatletycznych podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zawodnicy z naszego miasta dwukrotnie stawali na podium.

Medal koloru srebrnego zawisł na szyi Michała Roguskiego. Biegacz długodystansowy Pogoni Siedlce przebiegł dystans 3 km w czasie 8:53.16. Ten rezultat pozwolił mu na zajęcie drugiego miejsca. Zwyciężył Tomasz Marczak z MKS Polonia Warszawa z czasem 8:52.77. Czas uzyskany przez Roguskiego jest jego najlepszym wynikiem życiowym.

O jeden stopień na podium niżej od Roguskiego stanęła Olga Niedziałek z WLKS Siedlce, która rywalizowała w chodzie na 5 km. Pierwsza na mecie zameldowała się Katarzyna Zdziebło ze Stali Mielec (23:31.00), przed Angeliką Augustyn z Sokoła Mielec. A tuż za nimi znalazła się Niedziałek (25:20.56) i ostatecznie mogła cieszyć się z brązowego krążka.

Pierwszego dnia zmagań lekkoatletycznych w eliminacjach startowali inni siedlczanie. Awans do ścisłego finału wywalczyli: Natalia Chacińska z Pogoni Siedlce w skoku w dal (6.22), Bartosz Wójcik z WLKS Siedlce również w skoku w dal (6.73) i Michał Walenda (także WLKS) w pchnięciu kulą (15.62). W finale B biegu na 400 m wystąpi Klaudia Chwedczuk z Pogoni Siedlce (57.44).

Lekkoatleci rywalizują na stadionie lekkoatletycznym w Łodzi.

źródło: własne / PZLA; foto: bieganie.pl