Chacińska na topie

Natalia Chacińska potwierdza, że jest najlepszą w swojej kategorii wiekowej zawodniczką w skoku w dal. W rozgrywanej w Łodzi Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyła złoty medal. Tego samego wyczynu dokonał inny skoczek Bartosz Wójcik. W dodatku brąz dorzuciła sztafeta Pogoni 4 x 100 m.

Już we wczorajszych kwalifikacjach Natalia Chacińska udowodniła, że będzie murowaną faworytką. Oddała najdłuższy skok 5.77. W finale potwierdziła, że jest w formie. Skok na odległość 5.93 dał jej złoty medal, chociaż rywalki postawiły poprzeczkę wyżej. Druga Adrianna Szóstak (Olimpia Poznań) miała wynik 5.87, a trzecia Weronika Grzelak (Górnik Wałbrzych) skoczył 5.79.

Skoczek w dal WLKS Siedlce Bartosz Wójcik już w swoim pierwszym finałowym skoku uzyskał odległość 7.15, która jak się później okazało, była najdłuższą w konkursie. Drugi Damian Tarczoń z klubu AZS PWSZ w Tarnowie miał wynik 6.89.

Miłą niespodziankę sprawiła sztafeta Pogoni Siedlce 4 x 100 m. Drużyna w składzie: Adrian Borysiuk, Kamil Kwiatkowski, Mariusz Paluch, Marcin Talacha wywalczyła brązowe krążki. Jej wynik 43.32 był o 0.01 s gorszy od drugiej na mecie sztafety RKS Łódź. Wygrali zawodnicu UKS Orkan Środa Wielkopolska (41.82).

Drugiego dnia Olimpiady w swoich finałach zaprezentowali się także: Michał Walenda z WLKS Siedlce – dwunasty w pchnięciu kulą (14.88) i Klaudia Chwedczuk z Pogoni Siedlce – druga w finale B biegu na 400 m (56.92). Szesnaste miejsce w biegu na 1500 m zajęła Mariola Kłopotowska z Pogoni Siedlce (4:54.95).

Poza tym awans do niedzielnego finału trójskoku wywalczyła Olga Demiańczuk z WLKS Siedlce (11.11).

źródło: własne / PZLA; foto: PZLA