Cudowne sześć minut (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni wygrał w meczu kontrolnym z ligowym rywalem Wilgą Garwolin 5:4.

Pogoń II Siedlce do meczu z Wilgą przystąpiła wzmocniona zawodnikami z pierwszej drużyny. W ekipie Krzysztofa Pawlusiewicza zagrał też Mateusz Janusiewicz z Legii Warszawa (ME), który najprawdopodobniej trafi do Pogoni na zasadzie rocznego wypożyczenia z warszawskiego klubu. Festiwal strzelecki rozpoczęła Wilga. W 11 minucie Bartłomiej Sitarek wykorzystał złe wyprowadzenie piłki przez siedleckiego defensora i strzałem w długi róg pokonał Piotra Antoszczuka. Siedem minut później wyrównał Hubert Tomalski, który wyprzedził obrońcę oraz wychodzącego bramkarza i strzałem na pustą bramkę dopełnił formalności. W 35 minucie Patryk Szachnowski sfaulował rywala w polu karnym i sędzia odgwizdał przewinienie. „11” pewnie wykorzystał pomocnik Kamil Zawadka. Pierwsza odsłona kończyła się wygraną przyjezdnych 2:1.

W drugiej połowie oba zespoły łącznie zdobył jeszcze 6 bramek. W 67 minucie podanie wzdłuż brami wykończył Michał Kępka i wyprowadził Wilgę na dwubramkowe prowadzenie. Od 68 minuty w Pogoni II nastąpiło „cudowne sześć minut”, bo Siedlczanie w tym czasie zdobyli cztery gole. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Tomasz Grochowski, który wygrał pojedynek sam na sam z golkiperem. Następnie Adam Czerkas mocnym strzałem z dystansu wyrównał. W 71 minucie podanie Grochowskiego uderzeniem w krótki róg wykończył Piotr Krawczyk. Trzy minuty później Krawczyk zmylił obrońcę, po czym strzałem pod poprzeczkę zdobył swojego drugiego gola. W 79 minucie Michał Głuchowski sfaulował piłkarza z Garwolina i sędzia ponownie wskazał na wapno, ale rzutu karnego nie wykorzystał Sitarek który w przeszłości był testowany w Pogoni. Ostatnią bramkę w meczu zdobył Sitarek, który wykorzystał podanie z lewego skrzydła byłego Pogonisty Piotra Talara.

27.07.13, 13:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń II Siedlce – Wilga Garwolin 5:4 (1:2)

Bramki: Hubert Tomalski 18, Tomasz Grochowski 68, Adam Czerkas 68, Piotr Krawczyk 71, 74 – Bartłomiej Sitarek 11, 90, Kamil Zawadkia 35 (k), Michał Kępka 67

W 80 minucie Bartłomiej Sitarek (Wilga) nie wykorzystał rzutu karnego (Hubert Radzikowski obronił).

Pogoń II: Piotr Antoszczuk (46, 1. Hubert Radzikowski) – 13. Aron Majczyna (80, 8. Michał Czarczyński), 6. Mateusz Padysz, 19. Adam Chojecki, 22. Patryk Szachnowski (46, 16. Michał Głuchowski) – 5. Hubert Tomalski (63, 3. Mateusz Dmowski), 17. Marcin Paczkowski (86, 15. Łukasz Czarnocki), 23. Sylwester Buga, 14. Mateusz Janusiewicz (46, 11. Piotr Krawczyk), 7. Tomasz Grochowski (72, 18. Jan Gospodarczyk) – 9. Wiktor Lach (46, 24. Adam Czerkas)

Sędzia: Paweł Księżopolski (Siedlce)