example

Zwyciężyli, choć nie zachwycili (multimedia)

Artykuł napisał: ; 27.07.13, 18:53. Artykuł przeczytano: 2 699 razy. Drukuj

Siedlecka Pogoń w 1 kolejce wygrała po ciężkich bojach na własnym stadionie z Concordią Elbląg 2:1.

Już w 1 minucie Pogoń mogła cieszyć się z prowadzenia. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Krystian Wójcik, a Cezary Demianiuk z bliskiej odległości nabił obrońcę gości. Po 10 minutach to jednak goście cieszyli się z prowadzenia. Po błędzie Mateusza Urbańskiego Marcin Martynowicz będąc w czystej sytuacji przelobował wychodzącego Jacka Kozaczyńskiego juniora. Cztery minuty później Krystian Wójcik dał piłkę Demianiukowi, który wpadł w pole bramkowe gości i znów trafił w defensora z Elbląga. Za chwilę na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Rodak, ale jego intencje wyczuł stojący w bramce Concordii Hieronim Zoch. W 20 minucie z prawej strony dośrodkowywał Łukasz Wójcik, ale strzał naciskanego przez obrońców Łukasza Zaniewskiego był niecelny. Trzy minuty później z wolnego w pole karne zagrywał Marcin Stromecki, a Rodak głową strzelił prosto w ręce golkipera. Po dwóch kwadransach gry znów Pogoń oddała strzał na bramkę. Z okolicy 30 metra z woleja uderzał Łukasz Wójcik i piłka o centymetry minęła poprzeczkę bramki przyjezdnych. Upragniona bramka dla Pogoni padła w 45 minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Krystian Wójcik, a Przemysław Rodak głową skierował piłkę do bramki.

Druga odsłona rozpoczęła się od niezłej sytuacji biało-niebieskich. Łukasz Wójcik dośrodkował po ziemi w pole karne, a tam nieczysto uderzył Zaniewski. Później gra nie wyglądała za ciekawie. Mimo że przy piłce utrzymywała się Pogoń to za wiele z tego nie wynikało. W 65 minucie Samuelson Odunka wpadł w pole karne, lecz tylko nabił obrońcę. Za chwilę po krótko rozegranym rzucie rożnym dośrodkowywał Krystian Wójcik, a Daniel Dybiec głową uderzył nad bramką.  W 67 minucie Łukasz Wójcik zagrał w pole karne, a Łukasz Zaniewski nie naciskany przez nikogo uderzył za nieczysto i niecelnie. W bramkarza z kolei uderzył wprowadzony na drugą połowę Mariusz Dzienis. W 79 minucie licznie zebrani kibice doczekali się bramki dającej prowadzenie. Marcin Stromecki z rzutu rożnego dośrodkował w pole karne, Bartosz Tarachulski głową skierował piłkę za linię bramkową, chociaż jeszcze interweniował Hieronim Zoch. Na 3:1 powinien strzelić Samuelson Odunka, który w sytuacji sam na sam strzelił w golkipera gości. W 90 minucie idealne okazje mieli jeszcze Tarachulski i Dzienis, ale najpierw dobrze interweniował Zoch, a następnie defensor Concordii. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Odunka zmarnował najlepszą sytuację w meczu. Przeszedł cała defensywę, ograł bramkarza i nie trafił do bramki.

Następny mecz Pogoń rozegra za tydzień w sobotę 3 sierpnia o 17:00 ze Stalą w Rzeszowie.

27.07.13, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Concordia Elbląg 2:1 (1:1) Widzów: 1400

Bramki: Przemysław Rodak 45, Bartosz Tarachulski 79 – Marcin Martynowicz 10

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 16. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek – 24. Samuelson Odunka, 17. Przemysław Rodak, 10. Marcin Stromecki, 19. Krystian Wójcik (70, 14. Bartosz Tarachulski), 21. Cezary Demianiuk (46, 13. Mariusz Dzienis) – 20. Łukasz Zaniewski (80, 15. Jarosław Ratajczak)

Concordia: 1. Hieronim Zoch – 2. Sebastian Lubiejewski (52, 9. Michał Kiełtyka), 5. Michał Lepczak, 8. Łukasz Uszalewski, 4. Bartosz Broniarek – 18. Jakub Zejglic (76, 11. Łukasz Nadolny), 14. Rafał Loda (61, 15. Michał Lewandowski), 7. Damian Szuprytowski, 10. Adrian Stępień, 19. Patryk Galaniewski (80, 13. Marcin Michnowski) – 17. Marcin Martynowicz

Żółte kartki: Krystian Wójcik 17 – Sebastian Lubiejewski 49

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)