sobota, 20 kwietnia 2024r.

Punkty zostają (multimedia)

Siedlecka Pogoń na własnym stadionie pokonała po emocjonującej końcówce Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1.

Przed spotkaniem prezes Pogoni Jacek Kozaczyński wręczył statuetkę Krystianowi Wójcikowi za zwycięstwo w kategorii piłkarz II ligi w Gali OZPN Siedlce, która odbyła się dzisiaj w Węgrowie i o której pisaliśmy już na naszej stronie.

Do składu Pogoni po dłuższej przerwie powrócił Adam Czerkas, który od początku stwarzał spore zagrożenie pod bramką Erwina Saka. Siedlczanie pierwszą groźną okazję przeprowadzili w 6 minucie. Wtedy to Łukasz Wójcik dośrodkował w pole karne, a tam Damian Guzek fatalnie spudłował. Później co chwilę próbowali swoich szans, ale bez błędu w defensywie grał zespół gości. W 18 minucie strzał z prawej strony oddał Rafał Melon, ale naciskany przez obrońców Pogoni strzelił nad bramką. Przez większość pierwszej części gry, to Pogoń miała optyczną przewagę, jednak niewiele z niej wynikało. Groźnie pod bramką MKP było w 34 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Melona Kamil Szczepański uderzył z woleja, ale trafił w Damiana Guzka. Minutę później trener Świtu musiał dokonać pierwszej, wymuszonej zmiany w swoim zespole, gdyż Paweł Nowotka nabawił się kontuzji. Doskonała okazja nadarzyła się Pogoni w 39 minucie, kiedy to Łukasz Wójcik dośrodkowywał do Krystiana Wójcika, ale w ostatniej chwili piłkę z nogi temu drugiemu zdjął defensor gości. Przed przerwą okazję miał Czerkas, który znalazł się z piłką w polu karnym przeciwnika i tylko nabił obrońcę z Nowego Dworu Mazowieckiego. Minutę przed kończącym pierwszą połowę gwizdkiem sędziego siedlczanie mieli serię czterech rzutów rożnych z rzędu. Niestety, ani razu nie udało się stworzyć poważnego zagrożenia. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w światło bramki Świtu, piłkę wypiąstkował Erwin Sak, a ją będąc w polu karnym głową do siatki skierował Adam Czerkas.

W 47 minucie groźną sytuację stworzyli przyjezdni, kiedy w polu karnym znalazł się Rafał Melon i mając sporo miejsca uderzył w obrońcę gospodarzy. W 52 minucie świetnie do Damiana Guzka podał Samuelson Odunka, a ten pierwszy uderzył w ręce Erwina Saka. Pięć minut później powinno dojść do wyrównania. Po dośrodkowaniu z prawej strony Szymon Kiwała przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 59 minucie goście się nie pomylili. W czystej sytuacji, po błędzie obrony Pogoni znalazł się Rafał Melon i nie zostało mu nic innego jak tylko umieścić piłkę w siatce. Melon miał okazję na drugiego gola. Otrzymał podanie jeszcze na swojej połowie, z piłką powędrował aż w pole karne siedleckiego zespołu, zaciął obrońcę i strzelił lekko w ręce Jacka Kozaczyńskiego juniora. W 69 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Krystian Wójcik, ale z problemami interweniował skutecznie Sak. Na kwadrans przed końcem szansę na wyrównanie zmarnował Odunka, który z prawej strony uderzył na wiwat. W 82 minucie Krystian Wójcik z około 20 metrów trafił w poprzeczkę, a dobijający Bartosz Tarachulski głową trafił w górną siatkę. W końcówce spotkania Pogoń robiła wszystko by wyjść z tego pojedynku zwycięsko. Na trzy minuty przed końcem ta sztuka udała się Tarachulskiemu, który po dośrodkowaniu z lewej strony głową skierował piłkę do siatki.

Następne spotkanie Pogoń zagra w Radomiu z Radomiakiem. Mecz ten zaplanowany jest na najbliższą sobotę o 17:00.

10.08.13, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (1:0) Widzów: 1500

Bramki: Adam Czerkas 45+3, Bartosz Tarachulski 87 – Rafał Melon 59

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 16. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański (79, 14. Bartosz Tarachulski), 15. Jarosław Ratajczak – 22. Damian Guzek (62, 13. Mariusz Dzienis), 17. Przemysław Rodak, 10. Marcin Stromecki (84, 5. Hubert Tomalski), 19. Krystian Wójcik, 24. Samuelson Odunka – 9. Adam Czerkas (46, 20. Łukasz Zaniewski)

Świt: 25. Erwin Sak – 7. Przemysław Szabat, 33. Reinaldo Melão, 6. Karol Drwęcki, 3. Paweł Nowotka (35, 18. Radosław Kamiński) – 21. Kamil Szczepański, 8. Damian Adamczyk, 10. Bartosz Grzelak, 19. Szymon Kiwała (61, 17. Marcin Świderski) – 11. Rafał Melon (75, 88. Fredson Santana), 24. Emil Rembiejewski

Żółte kartki: Karol Drwęcki 62, Radosław Kamiński 86

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)