Komplet punktów na trudnym terenie (wideo)

Piłkarze Pogoni II Siedlce odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. W Szydłowcu siedlczanie pokonali tamtejszą Szydłowiankę 2:1.

Szydłowianka od pierwszych minut zaczęła atakować chcąc szybko zdobyć gola, ale dobrze w obronie spisywali się defensorzy Pogoni. Siedlczanie z minuty na minutę grali coraz lepiej. W 10 minucie dobrą okazję po dośrodkowaniu Marcina Paczkowskiego miał Bartosz Kaszubowski, jednak strzał młodego napastnika był niecelny. Trzy minuty później Mariusz Dzienis dograł piłkę w pole karne, a bliski zdobycia bramki był Tomasz Grochowski. W 21 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Futbolówkę dośrodkowaną przez Maksyma Kobylarczyka głową zgrał Damian Szyszka, piłka spadła pod nogi George Teboha, który strzelił pomiędzy nogami Karola Budzikura. Pięć minut później podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza wyrównali. Sylwester Buga dośrodkował z rzutu rożnego, a Kaszubowski w zamieszaniu zdobył gola strzałem głową. W 36 minucie Tomasz Zagróski dośrodkował z rzutu wolnego do Maksyma Kobylarczyka, a ten uderzył wprost w bramkarza. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Kamil Czarnecki zacentrował w pole karne, a piłkę głową próbował uderzać Teboh, ale ta poszybowała wysoko nad bramką. W doliczonym czasie gry strzelać próbował jeszcze Czarnocki, jednak to uderzenie było niecelne.

Drugą odsłonę ofensywnie rozpoczęła Szydłowianka. W 55 minucie strzał Łukasza Janika z dystansu obronił Budzikur. Chwilę później piłka po strzale Zagóskiego z rzutu wolnego przeleciała tuż nad bramką. W 68 minucie Janik minął dwóch obrońców Pogoni i oddał strzał, jednak niecelny. Sześć minut później Pogoniści wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym dla zespołu z Szydłowca siedlczanie wyprowadzili kontrę, po której Piotr Krawczyk minął Łukasza Jakubczyka i wyłożył piłkę Mariuszowi Dzienisowi, który nie zastanawiając się oddał strzał na bramkę Pawła Wieczorka. W 77 minucie gospodarze za sprawą Czarneckiego zdobyli gola, ale piłkarz znajdował się na pozycji spalonej i sędzia odgwizdał rzut wolny. Chwilę później Czarnecki uderzył z rzutu wolnego w słupek, a dobitka Łukasza Okły została zablokowana. Cztery minut przed końcem regulaminowego czasu gry podwyższyć prowadzenie próbował Krawczyk, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz Szydłowianki. Chwilę później Zagórski dośrodkował z wolnego, Czarnecki złożył się „szczupakiem” do strzału, ale jego uderzenie przeleciało obok bramki. Ostatecznie biało-niebiescy utrzymali wynik spotkania i wywieźli 3 punkty z Szydłowca.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra już w niedzielę 18 sierpnia o godzinie 11 w Siedlcach z Orłem Wierzbica.