środa, 24 kwietnia 2024r.

Stracili lidera (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni wygrał w meczu 3 kolejki IV ligi z Orłem Wierzbica 4:3. Siedlczanie mimo, że wygrali to stracili pozycję lidera na rzecz Mazowsza Grójec, które ma lepszy bilans bramkowy.

Mecz rozegrany został w ogromny upale, tym bardziej należy się szacunek piłkarzom, że przy tym lejącym się z nieba żarze potrafili kibicom sprawić wiele radości. Pierwszą bardzo dobrą okazję na gola stworzyli sobie przyjezdni. W 7 minucie Krystian Orzechowski uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska, jednak dobrze w bramce Pogoni spisał się debiutant Hubert Radzikowski, który sparował futbolówkę na róg. Kilka minut później strzał z dystansu oddał Łukasz Zaniewski, ale to uderzenie było niecelne. W 12 minucie tym razem z dystansu strzelał Adrian Ziętek i Radzikowski z problemami wybronił to uderzenie. Pięć minut później po kombinacyjnej akcji Tomasz Grochowski podał do Sylwestra Bugi, a ten będąc w polu karnym strzelił tuż nad poprzeczką. W 18 minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Sebastian Stąpór uderzył z rzutu wolnego z boku pola karnego, błąd popełnił golkiper siedlczan i piłka po jego rękach wpadła do bramki. W 31 minucie do remisu doprowadził Bartosz Kaszubowski, który wykorzystał dobra podanie Grochowskiego. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Orzeł wyszedł na prowadzenie. Daleki wyrzut z autu i przebitkę któregoś z zawodników wykorzystał 17-letni Przemysław Śliwiński, który pokonał bramkarza strzałem głową. Pierwsza odsłona kończyła się przegraną podopiecznych Krzysztofa Pawlusiewicza 1:2.

W drugiej połowie rezerwy Pogoni przeważały na boisku, a przyjezdni ograniczali się do kontrataków.  W 59 minucie Marcin Paczkowski bardzo dobrze uderzył z dystansu, golkiper wybił piłkę, dobitkę Wiktora Lacha zablokowali defensorzy i na końcu tej akcji Grochowski po zamieszaniu zdobył gola z bliskiej odległości. W 70 minucie po jednej z kontr zawodnik Orła trafił w boczną siatkę. Sześć minut później siedlczanie pierwszy raz wyszli na prowadzenie.  Buga dośrodkował w pole karne do dobrze ustawionego Huberta Tomalskiego, a młody pomocnik mocnym strzałem z woleja pokonał Piotra Górskiego. W 83 minucie prowadzenie podwyższył Piotr Krawczyk, który wykorzystał złe wybicie bramkarza i precyzyjnym strzałem zdobył czwartego gola dla Pogoni. W doliczonym czasie gry tym razem błąd popełni Radzikowski, który źle podał do kolegi z drużyny, piłke przejął Kacper Michalski, który dograł do Patryka Jarząbka, a ten strzałem w długi róg ustalił wynik meczu na 4:3 dla Pogoni II Siedlce.

Następne spotkanie drugi zespół Pogoni rozegra w sobotę 24 sierpnia o godzinie 13 na wyjeździe z Józefovią Józefów.

18.08.13, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Orzeł Wierzbica 4:3 (1:2)

Bramki: Bartosz Kaszubowski 31, Tomasz Grochowski 59, Hubert Tomalski 76, Piotr Krawczyk 83 – Sebastian Stąpór 18, Przemysław Śliwiński 41, Patryk Jarząbek 90+2

Pogoń II: 1. Hubert Radzikowski – 13. Mariusz Dzienis (90, 6. Mateusz Padysz), 3. Mateusz Steć, 6. Mateusz Urbański, 8. Robert Kwiatkowski – 7. Tomasz Grochowski (90, 18. Michał Czarczyński), 2. Marcin Paczkowski, 23. Sylwester Buga, 5. Hubert Tomalski – 15. Bartosz Kaszubowski (46, 17. Piotr Krawczyk), 20. Łukasz Zaniewski (46, 9. Wiktor Lach)

Orzeł: 22. Piotr Górski – 3. Patryk Jarząbek, 6. Patryk Wachowicz, 2. Cezary Zieliński, 8. Michał Molga – 4. Sebastian Stąpór (35, 11. Kacper Michalski), 15. Paweł Czarnecki (86, 16. Bartosz Tuzimek), 7. Jakub Kosela (80, 17. Igor Jarząbek), 5. Adrian Ziętek, 9. Krystian Orzechowski – 14. Przemysław Śliwiński

Żółte kartki: Patryk Wachowicz 56, Patryk Jarząbek 78

Sędzia: Szymon Kmita (Warszawa)