Słaba inauguracja piłkarek

Piłkarki MKS Pogoń porażką 1:4 z TKKF Grójec zainaugurowały sezon 2013/14.

Spotkanie bardzo źle rozpoczęło się dla Pogoni. Już w 5 minucie Daria Dąbrowska w sytuacji sam na sam wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Wyrównać mogła dwie minuty później Sylwia Lewczuk, ale będąc w dobrej pozycji strzeliła obok bramki. W 10 minucie goście strzelili drugiego gola. Ponownie Daria Dąbrowska wcieliła się w bohatera swojego klubu i lobując wysuniętą Olgę Kuryłek podwyższyła prowadzenie. Pogoń w 18 minucie zdobyła kontaktowego gola. Olga Białkowska znalazła się sam na sam z Katarzyną Bryk i nie zostało jej nic innego jak strzelić do siatki rywalek. Jeszcze przed przerwą TKKF mogło strzelić trzecią bramkę, ale Milena Duch trafiła w siedlecką golkiperkę.

W drugiej połowie znowu kibice mogli zobaczyć gole, ale tylko dla przyjezdnych. W 59 minucie Daria Dąbrowska zmarnowała sytuację sam na sam. Sześć minut potem po podaniu Białkowskiej do Lewczuk, ta druga trafiła w bramkarkę gości. Chwilę później strzelczyni bramek dla zespołu Grójca z ostrego kąta sprawiła kłopoty Oldze Kuryłek. W 84 minucie padł trzeci gol dla TKKF. Daria Dąbrowska po kontrze znalazła się w idealnej sytuacji i nie chybiła. Wynik ustaliła dwie minuty później ta sama piłkarka.

Następny mecz odbędzie się za tydzień na wyjeździe, w sobotę o 17:00, a przeciwnikiem będzie Piastovia Piastów.

24.08.13, 14:25 – Siedlce (stadion ARMS)

II liga: Pogoń Siedlce – TKKF Grójec 1:4 (1:2) Widzów: 20

mecz pierwotnie zaplanowany na 14:00 rozpoczął się z 25-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia gości

Bramki: Olga Białkowska 18 – Daria Dąbrowska 5, 10, 84, 86

Pogoń: 73. Olga Kuryłek – 2. Sandra Pachnik, 14. Sylwia Ławecka, 7. Anna Goś, 8. Milena Kupa – 17. Weronika Szpura, 3. Agnieszka Mućka (90+1, 11. Katarzyna Policińska), 9. Monika Plebańska (77, 10. Beata Jaroszuk), 6. Anna Kowalczyk – 4. Olga Białkowska, 18. Sylwia Lewczuk

Grójec: 1. Katarzyna Bryk – 9. Daria Dąbrowska, 16. Patrycja Dąbrowska, 6. Fatima Mierzejewska, 17. Weronika Pudło, 13. Joanna Wijat, 7. Sandra Helik, 5. Emila Szymula, 13. Andżelika Kozyra, 18. Wiktoria Somolnicka, 2. Sandra Duch (46, 2. Patrycja Walczak)

Sędzia: Arkadiusz Pazdyka (Siedlce)