Udany debiut Puzona (multimedia)

Piłkarze siedleckiej Pogoni prowadzeni po raz pierwszy w oficjalnym meczu przez Daniela Purzyckiego wygrali z Limanovią Limanowa 3:0.

W związku ze zmianą identyfikacji kibiców i zmianą biletów przed meczem i wejściem na stadion utworzyły się olbrzymie kolejki.

Pierwsze minuty spotkania były nerwowe w wykonaniu biało-niebieskich, jednak z biegiem czasu siedlczanie przejmowali inicjatywę. Pierwsza część gry to jednak wyrównana gra z obu stron. Zarówno Pogoń jak i Limanovia nie stworzyli sobie za wiele sytuacji. Świadczy o tym fakt, iż pierwszy strzał MKP oddał dopiero w 24 minucie. W 26 minucie było groźnie, kiedy to Damian Guzek podał do Krystiana Wójcika, ten strzelił w bramkarza,  a dobijający Samuelson Odunka nie trafił w światło bramki. Kilka minut później padł gol dla biało-niebieskich. Marcin Stromecki wypuści Krystiana Wójcika na czystą pozycję, a ten lobem skierował piłkę do siatki.

Druga połowa wyglądała identycznie jak pierwsza. Mało było akcji z obu stron, dobrze wyglądały oba zespoły w defensywie. W 59 minucie Jarosław Ratajczak tak dośrodkowywał z rzutu wolnego, że stworzył olbrzymie problemy Waldemarowi Sotnickiemu. Za chwilę po strzale Huberta Tomalskiego Adam Czerkas próbował zmienić lot piłki piętą, a ta wyszła za boisko. W 65 minucie siedlczanie strzelili drugiego gola. Czerkas wypuścił Tomalskiego ten się potknął i oddał piłkę Stromeckiemu, który na raty podwyższył prowadzenie. Trzy minuty później z lewej strony groźnie uderzał Ratajczak, ale bramkarz wybił piłkę przed siebie. Za moment Przemysław Rodak sprzed pola karnego uderzył tuż obok bramki. W końcówce spotkania kibice zobaczyli to co chcieliby oglądać zawsze. Krystian Wójcik z okolicy 20 metra przymierzył i trafił do bramki rywala. Gol – stadiony świata. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Krystian Wójcik mógł strzelić trzecią bramkę, ale trafił w Sotnickiego.

Pogoń następne spotkanie zagra za tydzień w sobotę (31 sierpnia) o 16:00 w Lublinie z miejscowym Motorem.

24.08.13, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Limanovia Limanowa 3:0 (1:0) Widzów: 1207

Bramki: Krystian Wójcik 32, 89, Marcin Stromecki 65

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak – 24. Samuelson Odunka (64, 20. Łukasz Zaniewski), 17. Przemysław Rodak, 10. Marcin Stromecki (90, 23. Bartosz Kaszubowski), 19. Krystian Wójcik, 22. Damian Guzek (46, 5. Hubert Tomalski) – 9. Adam Czerkas (80, 14. Bartosz Tarachulski)

Limanovia: 1. Waldemar Sotnicki – 14. Dawid Basta, 16. Paweł Czajka, 20. Arkadiusz Garzeł, 7. Paweł Kępa – 11. Paweł Pyciak (73, 19. Rafał Komorek), 8. Artur Skiba, 6. Wojciech Dziadzio, 18. Bartłomiej Pająk (69, 24. Damian Majcher), 13. Arkadiusz Serafin – 10. Karamo Sané (61, 15. Mariusz Mężyk)

Żółte kartki: Łukasz Zaniewski 77, Marcin Stromecki 86 – Paweł Czajka 18, Arkadiusz Serafin 43, Paweł Kępa 75, Wojciech Dziadzio 76, Waldemar Sotnicki 78

Sędzia: Marcin Liana (Bydgoszcz)