czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Puchar Prezesa dla KPS (fotogaleria)

Siatkarze KPS okazali się „mało gościnni” dla przeciwników i sami sięgnęli po główne trofeum towarzyskiego turnieju rozgrywanego w Siedlcach. Nie przyszło im to jednak łatwo. W sobotę najpierw pokonali Kęczanina Kęty 3:1, a w meczu finałowym po tie-breaku ulegli Avii Świdnik.

Mecz z Kęczaninem rozpoczął się dość nerwowo, bo od trzech kolejnych zepsutych serwów graczy KPS. Set był wyrównany do stanu 14:14, kiedy na zagrywkę wszedł Radosław Zbierski. Wówczas nasi siatkarze odskoczyli rywalom na pięć „oczek” i już nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa w tej partii (25:18). Początek drugiej odsłony meczu to również dominacja KPS. Ponownie świetna zagrywka Radka Zbierskiego i na tablicy wyników było już 9:4. Zawodnicy z Kęt nie poddawali się jednak i powoli odrabiali straty. Od stanu 23:21 dla KPS to Kęczanin zdobył cztery punkty z rzędu i rozstrzygnął partię na swoją korzyść. Taki obrót wydarzeń najwyraźniej podrażnił ambicję gospodarzy. W trzecim secie systematycznie powiększali oni przewagę, a znakomitą serię zaliczył Tomek Kowalski. Nasz rozgrywający wszedł na zagrywkę przy stanie 11:6 i odnotował dwa asy serwisowe oraz cztery kolejne dobre zagrywki. Partia dla KPS 25:13! Mimo dobrego rezultatu kibice byli trochę zaniepokojeni, ponieważ lekko utykając z parkietu zszedł Radek Zbierski. Jak się później okazało tego dnia nie wyszedł on już na parkiet. Czwarty set miał podobny przebieg do poprzedniego. Tym razem swoją serię na zagrywce miał Damian Schulz, który dołożył także kilka skutecznych ataków. Natomiast całe spotkanie zakończył ze skrzydła Karol Rawiak – 25:17.

Ostatni mecz turnieju miał bezpośrednio rozstrzygnąć kto zdobędzie puchar, zatem obie drużyny wyszły na parkiet bardzo zdeterminowane. W pierwszej partii prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, aż na zagrywkę wszedł Karol Rawiak. Najmłodszy z naszych zawodników wyprowadził zespół na trzypunktowe prowadzenie, które udało się utrzymać do końca seta. Druga odsłona meczu miała bardzo podobny przebieg do pierwszej z tym, że to Avia w połowie partii odskoczyła na kilka punktów. Nawet as serwisowy i pojedynczy blok naszego kapitana Mateusza Jasińskiego oraz skuteczne ataki Mariusza Pruskiego nie pozwoliły odrobić strat, więc stan meczu się wyrównał. Była to zapowiedź jeszcze większych emocji. Trzeci set to walka punkt za punkt, atak za atak, blok za blok i w konsekwencji gra na przewagi. Waleczność w obronie naszego libero Damiana Sobczaka była jedną z głównych przyczyn zwycięstwa w tej partii 34:32! Niestety w tym momencie w drużynie coś się zacięło. Czwarty set to typowy „zimny prysznic”. Nasi siatkarze popełniali bardzo dużo błędów, a zdeterminowana Avia grała coraz lepiej. Wynik 9:25 mówi sam za siebie. Przed tie-breakiem w ekipie KPS było widać wzajemną mobilizację. Obraz gry nieznacznie się poprawił, jednak nie wystarczyło to na rozpędzoną drużynę ze Świdnika. Avia wygrała piątego seta 15:11 i cały mecz 3:2. Jednak dzięki zdobytemu jednemu punktowi to KPS został zwycięzcą całego turnieju.

O podsumowanie zmagań siedleckiego zespołu poprosiliśmy trenera Sławomira Gerymskiego: – Bardzo się cieszę, że chłopcy wygrali, chociaż byli zmęczeni po pięciu tygodniach pracy. Teraz czas im odpocząć, bo widzę, że naprawdę wszyscy mają już kryzys. Ja nie lubię jak zespół odpoczywa, ale trzeba tak zrobić. Fajnie, że chłopcy wygrali ten turniej na takim zmęczeniu, ale chciałbym, żeby grali lepiej.

Trener odniósł się też do kontuzji, jakie trapią jego zawodników: – Piotrek Milewski ma kontuzję pachwiny. A Radek Zbierski ma delikatną kontuzję któregoś podeszwowego ścięgna. My mamy o tyle fajnie, że mamy 12 dobrych zawodników i każdy może drugiego zastąpić. A myślę, że z Radka w lidze będziemy wszyscy bardzo zadowoleni.

31.08.13, 12:00 – Siedlce (hala ARMS)
KPS Siedlce – UMKS Kęczanin Kęty 3:1 (25:18, 23:25, 25:13, 25:17)
KPS:
1. Tomasz Kowalski, 7. Damian Schulz, 11. Mateusz Przybyła, 14. Radosław Zbierski, 16. Tomasz Stańczuk, 17. Mateusz Jasiński i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 2. Paweł Rejowski, 6. Mariusz Pruski, 9. Arkadiusz Żakieta, 15. Karol Rawiak.

31.08.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
KPS Siedlce – ASPS Avia Świdnik 2:3 (25:21, 22:25, 34:32, 9:25, 11:15)
KPS:
1. Tomasz Kowalski, 2. Paweł Rejowski, 6. Mariusz Pruski, 9. Arkadiusz Żakieta, 11. Mateusz Przybyła, 15. Karol Rawiak i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 7. Damian Schulz, 16. Tomasz Stańczuk, 17. Mateusz Jasiński.

Pozostałe wyniki:

30.08.13, 16:00: KPS Siedlce – Krispol Września 3:1 (25:21, 25:15, 26:28; 25:17)
30.08.13, 18:00: ASPS Avia Świdnik – UMKS Kęczanin Kęty 2:3 (13:25, 25:23, 21:25, 25:23, 7:15)
31.08.13, 10:00: ASPS Avia Świdnik – Krispol Września 3:1 (25:22, 25:15, 21:25, 25:20)
31.08.13, 16:00: Krispol Września – UMKS Kęczanin Kęty 3:0 (25:20, 25:13, 25:20)

Klasyfikacja końcowa III Towarzyskiego Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Prezesa KPS Siedlce: