W regionie: Naprzód punktuje w IV lidze

W dzisiejszym spotkaniu IV ligi mazowieckiej, grupy północnej Naprzód Skórzec pokonał na własnym stadionie Bzurę Chodaków 2:1.

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, ale było bardzo ciekawe i emocjonujące. Nie zabrakło w nim bramek, kartek, zmarnowanego rzutu karnego, ani nerwowej końcówki.

W 6 minucie na bramkę Pawła Krawczyka uderzył Paweł Herman, ale futbolówka minęła światło bramki. Dziesięć minut później Maciej Strupiechowski próbował uderzyć z linii pola karnego, ale trafił jedynie w boczną siatkę. Podobnym efektem zakończyła się akcja Doriana Zająca, który po dośrodkowaniu Łukasza Pucyka również nie trafił w światło bramki. W 25 minucie Bzura wyszła na prowadzenie. Były piłkarz zespołów m.in. Amica Wronki, Stomil Olsztyn, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski czy Zagłębie Lubin Dariusz Jackiewicz otrzymał podanie w polu karnym i pięknym strzałem (na miano takiej kariery) nie dał szans na skuteczną interwencję Krawczykowi. W 33 minucie odpowiedział Naprzód. Adrian Świątek doskonale wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Tomasza Weredę, który w sytuacji sam na sam doprowadził do remisu.

Początek drugiej połowy przesądził o losach spotkania. W 52 minucie Tomasz Wereda wychodził na czystą pozycję, a ratujący swój zespół przed utratą gola Nikodem Starek znokautował rywala w polu karnym, za co ujrzał czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł Mariusz Olszewski, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Niestety, piłka po jego strzale poleciała wysoko nad bramką. Chwilę potem Naprzód dopiął swego i zdobył zwycięskiego gola. Maciej Strupiechowski dośrodkowywał w pole karne, a golkiper przyjezdnych Konrad Kowalski tak złapał piłkę, że futbolówka przekroczyła linię bramkową i sędzia tego spotkania, znany z boisk ekstraklasy Krzysztof Jakubik zaliczył gospodarzom bramkę. Naprzód grając w przewadze miał okazje na kolejne gole. Swoich szans nie wykorzystali Łukasz Pucyk i Dorian Zając, który w czystej sytuacji trafił w bramkarza. Goście także chcieli wywieźć ze Skórca chociaż punkt. Na bramkę podopiecznych Marcina Tomaszewskiego strzelał m.in. Kacper Starek, ale bezskutecznie.

W obu zespołach wystąpili zawodnicy znani z gry w Siedlcach. W drużynie gospodarzy zobaczyć można było m.in. Doriana Zająca (juniorzy Pogoni), Tomasza Lipińskiego (Pogoń II), Radosława Całkę, Łukasza Pucyka (pierwsza Pogoń) i Jakuba Szymczyka (Mazowsze Siedlce). W Bzurze wystąpił grający w ostatnim sezonie w MKP Pogoń Kacper Starek.

31.08.13, 17:00 – Skórzec (Stadion Gminny)

IV liga: Naprzód Skórzec – Bzura Chodaków 2:1 (1:1) Widzów: 150

Bramki: Tomasz Wereda 33, Konrad Kowalski 53 (s) – Dariusz Jackiewicz 25

W 52 minucie Mariusz Olszewski (Naprzód) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

Naprzód: 25. Paweł Krawczyk – 6. Maciej Strupiechowski, 20. Tomasz Lipiński, 5. Adrian Świątek, 15. Łukasz Paciorek – 19. Damian Chłopek (67, 17. Piotr Skóra), 21. Grzegorz Iskra (46, 11. Mariusz Olszewski), 2. Radosław Całka, 14. Łukasz Pucyk (86, 10. Jakub Szymczyk) – 4. Tomasz Wereda (66, 13. Jakub Strojek), 9. Dorian Zając

Bzura: 1. Konrad Kowalski (59, 93. Karol Sładkowski) – 18. Patryk Szewczyk, 2. Michał Błaszczyk, 8. Adrian Binienda, 88. Nikodem Starek – 15. Konrad Kuśmider (79, 14. Piotr Trafalski), 9. Kamil Stencel, 17. Krystian Wiśniewski (64, 11. Dawid Skrzynecki), 21. Paweł Herman, 7. Kacper Starek – 16. Dariusz Jackiewicz

Żółte kartki: Jakub Strojek 71, Łukasz Paciorek 74, Radosław Całka 76, Tomasz Lipiński 90+3 – Michał Błaszczyk 37, Paweł Herman 76

Czerwone kartki: Nikodem Starek 52 (za faul taktyczny)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)