wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Wychodzili dobre miejsca

Kilkoro chodziarzy WLKS Siedlce wzięło udział w Międzynarodowym Festiwalu Chodu – 48 Pucharze Poczty Polskiej, który miał miejsce w Gdańsku.

Najwięcej powodów do zadowolenia może mieć Daniel Chojecki (WLKS Siedlce), który w kategorii juniora zdobył medal Mistrzostw Polski. Chojecki w kategorii open w chodzie na 20 km był wprawdzie piąty, ale w ramach 48. Pucharu Poczty Polskiej odbyły się Mistrzostwa kraju juniorów i w tej klasyfikacji siedlczanin zajął drugie miejsce, zdobywając srebrny medal. Jego czas to 1:35.51.

Radości nie krył też Łukasz Niedziałek, który w rywalizacji dzieci na 2 km (tzw. Chód z listonoszem) zajął pierwsze miejsce (0:09.22). Na medalowej pozycji znalazła się ponadto Emilia Gręziak w chodzie na 3 km – mijając linię mety jako trzecia (0:15.38). Dwudziesta na tym dystansie była Aneta Gajowniczek (0:19.31).

Zawodnicy WLKS Siedlce rywalizowali także na 5 km. Najbliżej podium byli: Szymon Czartoszewski – czwarty (0:22.25), Robert Goławski – szósty (0:22.54) i Olga Niedziałek – szósta (0:24.19). Poza tym na piętnastym miejscu rywalizację ukończyła Izabela Lickiewicz.

źródło: własne / domtel / Sportowe Fakty; foto: m.trojmiasto.pl