Dwa białe, dwa czarne

W środowym meczu sparingowym grający w białych koszulkach siatkarze KPS zremisowali 2:2 z ekipą Czarnych Radom. Beniaminek PlusLigi to jak dotąd najwyżej sklasyfikowany rywal siedleckiego zespołu w okresie przygotowawczym do sezonu 2013/2014.

Dość nietypowy, jak na siatkarskie zmagania, wynik tego pojedynku był skutkiem przedmeczowych założeń trenerów obu ekip. Sławomir Gerymski (KPS) oraz Robert Prygiel (Czarni) uznali, że bez względu na rezultat zostaną rozegrane cztery sety. KPS przystąpił do meczu w dziesięcioosobowym składzie bez dwóch kontuzjowanych zawodników. Obecnie Piotrek Milewski zaczyna lekkie treningi, a Radek Zbierski powinien już zagrać w kolejnym meczu sparingowym.

W pierwszym secie drużyna z Radomia kilkakrotnie próbowała „uciec” z wynikiem, ale KPS skutecznie doganiał rywala. Elementem, który bardzo dobrze funkcjonował w tej partii był atak. W końcówce też nie zawiódł. Dwa ostatnie punkty zdobyli Damian Schulz i Mateusz Przybyła, a set zakończył się rezultatem 25:23 dla gospodarzy. Druga i trzecia odsłona meczu toczyły się pod dyktando ekipy Czarnych. KPS próbował niwelować straty, ale błędy własne nie ułatwiały zadania. Konsekwencją dwie przegrane partie do 22 oraz 17. W ostatnim secie to nasi zawodnicy stopniowo budowali przewagę. Gościom grę utrudniały dobre zagrywki Karola Rawiaka, Mariusza Pruskiego oraz Arka Żakiety. Niezłą formę prezentował nasz kapitan Mateusz Jasiński i było już 22:17. Zawodnicy z Radomia pokazali jednak charakter drużyny z PlusLigi i zbliżyli się tylko na jeden punkt (23:22), ale dwa ostatnie słowa należały już do KPS.

Okazja do rewanżu już za niespełna tydzień, bowiem we wtorek obie ekipy zmierzą się ze sobą ponownie. Tym razem areną zmagań będzie hala MOSiR w Radomiu.

04.09.13, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing: KPS Siedlce – Czarni Radom 2:2 (25:23, 22:25, 17:25; 25:22)