wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Serio trwaj (multimedia)

Siedlecka Pogoń na własnym stadionie wygrała po bramkach w drugiej połowie meczu z puławską Wisłą 3:0.

Do kadry meczowej MKP po ostatniej absencji powrócili Mariusz Dzienis i Adam Czerkas.

Pierwsze minuty spotkania miały charakter wzajemnego badania sił. W 8 minucie Łukasz Zaniewski został nabity przez wybijającego piłkę Nazara Peńkowecia, ale futbolówka powędrowała jedynie za końcową linię boiska. Za chwilę po dośrodkowaniu Damiana Guzka blisko wbicia piłki do własnej bramki był jeden z obrońców gości. Z biegiem czasu Pogoń osiągała co raz to większą przewagę, ale brakowało wykończenia. W 17 minucie na strzał zewnętrzną częścią stopy zdecydował się Iwan Łytwyniuk, lecz piłka minimalnie minęła światło bramki. Trzy minuty później blisko szczęścia był Arkadiusz Maksymiuk, który strzelał sprzed pola karnego i piłka o mało co nie znalazła drogi do bramki. Groźnie było też po dobitce tego strzału, ale za każdym razem dobrze spisał się Jacek Kozaczyński junior. W 21 minucie groźnie z wolnego uderzał najlepszy strzelec Wisły Konrad Nowak, ale niecelnie. Kilka minut później na strzał z 25 metrów zdecydował się Krystian Wójcik, a piłka trafiła w poprzeczkę. Dobijający Łukasz Zaniewski strzelił niestety wysoko nad bramką. Chwilę potem świetnie prawą stroną przedarł się Samuelson Odunka, który wyłożył piłkę w pole bramkowe, a ratujący sytuację puławski defensor wybił piłkę na rzut rożny. W końcówce pierwszej odsłony po dośrodkowaniu Krystiana Wójcika Mateusz Urbański głową skierował piłkę w światło bramki. Na posterunku był jednak Peńkoweć.

Świetnie dla siedleckiej drużyny rozpoczęła się druga połowa spotkania. Z rzutu wolnego z okolicy 20 metra uderzył błyszczący w ostatnich spotkaniach Krystian Wójcik i piłka zatrzepotała w siatce. Nie minęły dwie minuty a indywidualną akcją popisał się strzelec pierwszej bramki, podał Zaniewskiemu, który skierował piłkę do pustej bramki. Okazję na podwyższenie prowadzenia miał dziesięć minut później ponownie z rzutu wolnego Krystian Wójcik, ale tym razem strzelił niecelnie. Później gra się wyrównała, ale siedlczanie kontrolowali przebieg meczu. W końcówce meczu Pogoniści dobili rywala. Do siatki Wisły trafił rezerwowy gospodarzy Adrian Dziubiński.

Następny mecz Pogoń zagra w następną sobotę, a rywalem siedlczan będzie Stal Mielec. Mecz zaplanowano na godzinę 18:00.

06.09.13, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 3:0 (0:0) Widzów: 1312

Bramki: Krystian Wójcik 51, Łukasz Zaniewski 53, Adrian Dziubiński 88

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 16. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak (78, 11. Adrian Dziubiński) – 24. Samuelson Odunka (85, 14. Bartosz Tarachulski), 17. Przemysław Rodak, 10. Marcin Stromecki (86, 5. Hubert Tomalski), 19. Krystian Wójcik, 22. Damian Guzek – 20. Łukasz Zaniewski (71, 9. Adam Czerkas)

Wisła: 12. Nazar Peńkoweć – 18. Przemysław Kwiatkowski, 23. Wojciech Jakubiec, 3. Mateusz Pielach, 13. Michał Budzyński – 24. Paweł Jabkowski (86, 6. Jarosław Niezgoda), 20. Arkadiusz Maksymiuk (56, 17. Piotr Charzewski), 9. Rafał Wiącek, 21. Iwan Łytwyniuk (67, 8. Dawid Pożak) – 14. Szymon Martuś (65, 7. Piotr Nowosielski), 11. Konrad Nowak

Żółte kartki: Mateusz Urbański 21, Samuelson Odunka 48, Damian Guzek 55, Krystian Wójcik 72 – Arkadiusz Maksymiuk 27, Przemysław Kwiatkowski 44, Wojciech Jakubiec 50, Piotr Charzewski 72, Dawid  Pożak 82, Michał Budzyński 89

Sędzia: Tomasz Zieliński (Konin)