Medal na własnym terenie (fotogaleria)

Siedlce gościły najlepsze zawodniczki i zawodników sumo z kraju. W hali ARMS odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w sumo POLAND SUMO OPEN 2013. Jeden z medali zdobyła zawodniczka WLKS Siedlce Sandra Pachnik.

W zawodach rozegranych w Siedlcach wystartowały trzy zawodniczki WLKS Siedlce. Najwięcej obiecywano sobie po Sandrze Pachnik, a ta nie zawiodła oczekiwań. Zawodniczka WLKS została wicemistrzynią kraju w kat. 55 kg, uznając wyższość jedynie Karolinie Pieprzak z klubu Syren Gnojnica. W tej samej kategorii co Pachnik startowała Anna Kowalczyk, ale uplasowała się na piątej pozycji.
W kat. 65 kg siódme miejsce zajęła Monika Michalak (WLKS).

W mistrzostwach rozegranych w Siedlcach wystartowało 66 osób. Oprócz reprezentantów Polski na macie pojawili się zawodnicy i zawodniczki z Ukrainy, Węgier, Estonii, Gruzji i Egiptu.

W klasyfikacji medalowej najlepsza okazała się ekipa Ukrainy. WLKS zajął siódme miejsce.