wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Maciej Staręga dominuje w Beskidach

W miniony weekend odbyły się dwa następne etapy Pucharu Polski w biegach na nartorolkach. W Istebnej oraz Bystrej bezkonkurencyjny był Maciej Staręga. Po zwycięstwie na inaugurację cyklu w Murzasichle najlepszy zawodnik Rawy opuścił starty w kolejnych zawodach. Do rywalizacji wrócił jednak w wielkim stylu.

W sobotę w ramach X Międzynarodowych Zawodów w Biegach na Nartorolkach – Beskidy Bez Granic – Silesia Rollski Tour odbyły się biegi ze startu wspólnego. Na dystansie 10 km techniką dowolną rywalizowali mężczyźni, zaś na dystansie o połowę krótszym kobiety oraz juniorzy C. Na trasie Bukowiec – Istebna Stecówka do ostatnich metrów walczyli Maciej Staręga i Sebastian Gazurek. Ostatecznie o 4,4 sekundy lepszy okazał się siedlczanin. Wśród kobiet całe podium zajęły reprezentantki Polski, a najlepsza okazała się Sylwia Jaśkowiec.

Niedziela to dzień sprintu w Bystrej. Dystans 2800 metrów techniką łyżwową ponownie najszybciej pokonali Maciek Staręga i Sylwia Jaśkowiec. Na wyróżnienia zasługują też nasi młodzi zawodnicy. W kategorii juniorów B o zwycięstwo otarł się Patryk Borkowski. Do najwyższego stopnia podium zabrakło mu zaledwie 0,3 sekundy. Zaś w grupie juniorek B trzecie miejsce wywalczyła Anna Bielecka.

Już za tydzień ostatnia odsłona Pucharu Polski 2013 w biegach na nartorolkach. Finał cyklu wraz z Mistrzostwami Polski UKS-ów odbędzie się również na Śląsku, tym razem w Marklowicach.