Ciekawa końcówka (fotogaleria)

Drugi zespół Pogoni pokonał na własnym boisku zespół UKS Łady 4:1. Siedlczanie po raz kolejny kończyli mecz w osłabieniu. Tym razem czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Karol Budzikur.

Pogoń bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. Już w 1 minucie Mariusz Dzienis po podaniu Cezarego Demianiuk strzelił w słupek. Kwadrans później Adrian Dzubiński dośrodkował w pole karne do Demianiuka, a ten uderzył obok bramki. W 17 minucie Adam Czerkas został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny, który chwilę później pewnie wykorzystał sam poszkodowany. W 19 minucie przyjezdni szybko rozegrali rzut wolny, po którym Kamil Sadowski znalazł się w bardzo dobre sytuacji, jednak jego uderzenie bez problemów obronił Karol Budzikur. W pierwszej połowie więcej bramek już nie było.

Druga odsłona była o wiele ciekawsza niż pierwsza. W 51 minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Kaszubowski, który pokonał Rafała Brzezika strzałem po ziemi sprzed pola karnego. Chwilę później ponownie strzelał Kaszubowski, jednak tym razem futbolówka przeleciała obok bramki. W 55 minucie Mariusz Dzienis uderzył z około 35 metrów nad poprzeczką. Kilkanaście minut później Demianiuk po rajdzie prawą stroną boiska dograł do Kaszubowskiego, a ten strzelił w golkipera gości. W 70 minucie uderzenie z dystansu Piotra Krawczyka bramkarz z problemami wybił na rzut rożny. Pięć minut później Demianiuk został sfaulowany w „16” i sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na wapno. Rzut karny po raz kolejny wykonywał poszkodowany i po raz kolejny zamienił go na gola. W 85 minucie Budzikur sfaulował Kamila Sadowskiego przed polem karnym za co został ukarany czerwoną kartką. Trener Pogoni Krzysztof Pawlusiewicz dokonał wcześniej czterech zmian i w bramce gospodarzy musiał stanąć zawodnik z pola, którym był Wiktor Lach. Dwie minut przed końcem regulaminowego czasu gry UKS zdobył honorowego gola, a strzelcem był Daniel Sadowski, który zdobył bramkę z rzutu wolnego. Wynik meczu w 89 minucie ustalił Kaszubowski, który po podaniu Tomasza Nieścieruka strzelił celnie po ziemi.

18.09.13, 17:05- Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – UKS Łady 4:1 (1:0)

Bramki: Adam Czerkas 17 (k), Bartosz Kaszubowski 51, 89, Cezary Demianiuk 75 (k) – Daniel Sadowski 88

Od 87 minuty w bramce Pogoni II Siedlce grał Wiktor Lach.

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 13. Mariusz Dzienis, 10. Marcin Paczkowski, 3. Mateusz Steć, 14. Michał Głuchowski (70, 19. Aron Majczyna) – 21. Cezary Demianiuk, 7. Sylwester Buga (42, 8. Tomasz Nieścieruk), 18. Wiktor Lach, 11. Adrian Dziubiński (46, 20. Michał Kitliński) – 17. Piotr Krawczyk, 9. Adam Czerkas (46, 23. Bartosz Kaszubowski)

UKS: 1. Rafał Brzezik – 20. Mikołaj Święcki, 2. Rafał Ślubowski, 16. Damian Szabłowski, 8. Kamil Włodarczyk – 11. Daniel Kaczyński (70, 9. Piotr Cygan), 15. Daniel Sadowski, 23. Maciej Jagodziński (84, 5. Adam Ligęza), 17. Bartłomiej Bobowski, 7. Łukasz Krupnik (79, 21. Stefan Łapko) – 13. Kamil Sadowski

Czerwona kartka: Karol Budzikur 85 (za faul przed polem karnym)

Sędzia: Paweł Jenda (Siedlce)