Zwycięstwo z Victorią (fotogaleria)

MKK Siedlce w meczu sparingowym ograł rywalki zza wschodniej granicy.

W pierwszej kwarcie na parkiecie toczyła się zacięta gra. Nie brakowało szybkiej, ofensywnej walki, ale i było sporo fauli. Bardzo dobrze w siedleckim zespole prezentowała się Elżbieta Mukosiej. W kolejnej odsłonie meczu Victoria zaliczyła przestój, w czasie którego siedlczanki podwoiły przewagę ugraną w premierowej kwarcie. Koszykarki z Brześcia nieco obudziły się na kilka minut przed przerwą, kiedy kilka razy trafiły z dystansu. Nie wpłynęło to jednak na fakt, że po dwóch kwartach MKK prowadził 46:29.

Trzecia część meczu była bardzo udana dla siedlczanek. Podopieczne Arkadiusza Mazurkiewicza i Todora Mollova były skuteczne w ofensywie, wygrywając do tego wszystkie zbiórki. Świetnie grała Marta Urbaniak, która była nie do zatrzymania dla rywalek. W ostatniej kwarcie obraz meczu się nie zmienił i po końcowym gwizdku MKK mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Siedlczanki przekroczyły granicę 100 punktów, co pokazuje ich dobrą dyspozycję, ponieważ Białorusinki nie stanowiły jedynie tła i kilkakrotnie zaprezentowały ciekawe zagrania.

20.09.13, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
Sparing: MKK Siedlce – Victoria Brześć 104:59 (24:17, 22:12, 30:15, 28:15)
MKK: 25. Marta Urbaniak 25, 10. Elżbieta Mukosiej 20, 13. Agata Chaliburda 18, 7. Marta Dobrowolska 11, 15. Katarzyna Salska 9, 23. Agnieszka Krzywoń 8, 6. Katarzyna Artych 7, 12. Lidia Niedzielska 6, 11. Dominika Paczkowska, 24. Dominika Prochenka