Niezwyciężeni

Pogoń Siedlce dokonała niebywałej sztuki, ogrywając mistrza Polski na jego terenie. Ekipa z naszego miasta ograła Lechię w Gdańsku 24:16.

Podopieczni Stanisława Więciorka wygrywając w stolicy Kaszub powtórzyli swój wyczyn z zeszłego roku. Wtedy Pogoń jako beniaminek zaskoczyła mistrza Polski w pierwszej kolejce, ale zwycięstwo siedlczan niektórzy lekceważyli. Tym razem nikt już nie potraktuje zwycięstwa Pogoni w taki sposób, ponieważ siedlczanie z kompletem zwycięstw ustępują w tabeli tylko gdyńskiej Arce.

Lechia przystępowała do meczu po dwóch porażkach z rzędu, czyli dosyć niespotykanej sytuacji dla ekipy z Gdańska. Podopieczni Stanisława Więciorka objęli prowadzenie za sprawą Tomasza Gasika, który zaliczył akcję 5+2. Zdobyte w pierwszych minutach punkty były jedyną zdobyczą rugbistów z Siedlec w pierwszej połowie. Lechia wysforowała się na prowadzenie 13:7, dzięki dwóch karnym i przyłożeniu z podwyższeniem.

Przyłożenie Grzegorza Muszyńskiego na starcie drugiej części gry dało siedlczanom prowadzenie 14:13. Po kilku minutach i kolejnym kopie z karnego Lechia znowu odzyskała przewagę. W 63 minucie Gasik z karnego po raz kolejny odwrócił sytuację i to Pogoń w tym momencie miała korzystny rezultat 17:16. Ostatnie 20 minut to dominacja siedlczan, którzy nie schodzili z połowy Lechii. Mistrz Polski był zdezorientowany i nie potrafił poradzić sobie z agresywną grą Pogonistów. W ostatniej minucie błąd rywali wykorzystał Sebastian Mróz, który zaliczył przyłożenie. Wynik meczu na 24:16 ustalił Gasik, celnie podwyższając.

Za tydzień w Siedlcach dojdzie do starcia na szczycie. Niepokonana Pogoń zagra z liderem Ekstraligi Arką Gdynia. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 28 września o godz. 15:00.

21.09.13, 18:30 – Gdańsk
Ekstraliga: Lechia Gdańsk – Awenta MKS Pogoń Siedlce 16:24 (13:7)
Punkty: Rafał Janeczko 11 (3k, pd), Dariusz Wantoch-Rekowski 5 (P) – Tomasz Gasik 14 (P, k, 3 pd), Sebastian Mróz 5 (P), Grzegorz Muszyński 5 (P)
Pogoń: 1. Sebastian Mróz, 2. Emil Purzycki (41, 17. Kamil Biernacki), 3. Adrian Chróściel, 4. Dawid Dybowski, 5. Paweł Antoszczuk, 6. Grzegorz Muszyński, 7. Norbert Kargol, 8. Marek Mirosz, 9. Konrad Pietrzyk, 10. Dawid Lorentowicz, 11. Bartosz Nasiłowski, 12. Robert Pawelec, 13. Tomasz Gołąb (71, 22. Paweł Plichta), 14. Mateusz Lament, 15. Tomasz Gasik