wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Pokazowo w Stoczku

20 września w Stoczku Łukowskim miało miejsce nie lada wydarzenie dla miejscowych fanów siatkówki. W hali Zespołu Szkół odbył się pokazowy mecz pomiędzy KPS Siedlce i Avią Świdnik. Mimo, że miejscowość słynie z tradycji siatkarskich, to zespoły z zaplecza PlusLigi gościły na tej ziemi dopiero pierwszy raz. Organizatorem spotkania było Stoczkowskie Towarzystwo Sportowe Aves.

Mecz rozpoczął się kilka minut po 18 przy dużej grupie kibiców, która głośno wspierała siedlecki zespół. Na początku pierwszej partii KPS osiągnął kilkupunktową przewagę, lecz siatkarze Avii skutecznie gonili wynik. Efektowne ataki Mateusza Jasińskiego w końcówce za wiele nie pomogły, bo to Świdnik wykorzystał piątą piłkę setową.

Druga odsłona meczu to popis Avii. Siedleccy zawodnicy mieli problemy z przyjęciem trudnej zagrywki rywala. Szczególnie dawał nam się we znaki Wojciech Pawłowski. Mnożące się błędy własne nie ułatwiały zadania i KPS gładko przegrał tę partie do 12.

W trzecim secie rozpędzona Avia chciała szybko postawić kropkę nad „i”. Nasza drużyna poprawiła jednak poziom gry i po skutecznych seriach na zagrywce kapitana Jasińskiego oraz Tomka Stańczuka wyszła na prowadzenie 17:11. W końcówce utrzymała przewagę i wygrała seta 25:19.

Czwarta partia to dobre akcje KPS przeplatane błędami. Niestety tych drugich było coraz więcej. Zepsute zagrywki i autowe ataki przełożyły się na kolejny wyraźnie przegrany set, tym razem do 15.

Mimo, że Avia wygrała już trzy sety, mecz się jeszcze nie zakończył. Dla licznie zgromadzonych kibiców postanowiono rozegrać piątą partię. Ta podniosła morale KPS. Zespół zaczął grać skuteczniej, z dobrej strony pokazali się Radek Zbierski i Arek Żakieta. W końcówce ponownie „rozszalał się” Mateusz Jasiński. Najpierw odrzucił przeciwników od siatki mocną zagrywką, a następnie dwoma atakami z szóstej strefy przypieczętował zwycięstwo 25:18.

20.09.13, 18:00 – Stoczek Łukowski (Hala Zespołu Szkół)
Mecz pokazowy: KPS Siedlce – Avia Świdnik 2:3 (27:29, 12:25, 25:19, 15:25, 25:18)