Wszyscy ze zdobyczą medalową

Każda z trzech szans medalowych reprezentantów siedleckich klubów w rozegranych w Krynicy-Zdrój Mistrzostwach Europy juniorów, juniorów młodszych i kadetów w kickboxingu została wykorzystana.

W rozegranych w Krynicy-Zdrój Mistrzostwach Europy juniorów, juniorów młodszych i kadetów w kickboxingu w różnych formułach, wzięła udział trójka reprezentantów klubów z naszego miasta.

Srebrny medal w gronie juniorek młodszych zdobyła Julianna Musiał z Gladiatora Siedlce, która startowała w kat. 60 kg w formule K-1. W finale musiała uznać wyższość inne Polki – Joanny Sochy z klubu Czerwony Smok Poznań.

Pozostali zawodnicy z Siedlec, którzy brali udział w Mistrzostwach, na co dzień przynoszą chwałę klubowi TKKF.

W rywalizacji juniorów młodszych w formule low-kick na trzecim stopniu podium w kat. 60 kg stanął Mateusz Ożarek, który awans do finału przegrał z Ukraińcem Yurii Roshchin.

W grupie juniorów starszych w kat. 71 kg w formule low-kick podobnego wyczynu co klubowy kolega dokonał Marcin Marciszewski. Siedlczanin w drodze do strefy medalowej pokonał Bułgara Hristo Hristova i wygrał ze z Stevanem Dukicem z Serbii. Na drodze do finału, a kto wie czy nie do złota, Marciszewskiemu stanęła kontuzja uda. Z jej powodu Marcin nie został dopuszczony do półfinałowej walki z Dino Taci (Chorwacja) i musiał zadowolić się brązowym medalem.

20130921_125225                      Na zdjęciu od lewej: Mateusz Ożarek, Kinga Mikołajczuk, Marcin Marciszewski

W kategorii 50 kg startowała ponadto Kinga Mikołajczuk, ale została sklasyfikowana na pozycjach 5-8.

W turnieju w Małopolsce wzięło udział ok. 1500 zawodniczek i zawodników. Była to pierwsza impreza rangi mistrzowskiej w Polsce od 1997 roku. Wtedy Gdańsk gościł uczestników mistrzostw świata semi contact i full contact, a na podium stanęli m.in. obecna posłanka Iwona Guzowska oraz Agnieszka Rylik i niezłej klasy bokser zawodowy, a po zakończeniu kariery… aktor filmowy Roman Bugaj.

W przyszłym roku najważniejszą imprezą juniorską w kickboxingu będą MŚ w Rimini (Włochy).

źródło: PAP; foto: kibo.pl / Andrzej Garbaczewski