Nieprzyjazne terytorium (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń w piątkowym spotkaniu przegrała ze Zniczem w Pruszkowie 0:1.

Po ostatniej konferencji prasowej trener Pogoni Daniel Purzycki zapowiedział zmiany w składzie. Od pierwszych minut w składzie biało-niebieskich w porównaniu z poprzednim spotkaniem pojawili się Mariusz Dzienis, Adrian Dziubiński oraz Bartosz Tarachulski w miejsce Jarosława RatajczakaŁukasza Zaniewskiego i Łukasza Wójcika.

W 10 minucie strzał z bliskiej odległości mógł oddać Krzysztof Kopciński, lecz dobrze zablokował go Daniel Dybiec. Siedem minut później po kontrataku Samuelson Odunka oddał strzał na bramkę Znicza, ale bramkarz gospodarzy odbił futbolówkę przed siebie. Dwie minuty potem groźnie sprzed pola karnego strzelał Damian Guzek, ale zabrakło celności. W 24 minucie szybka kontra Pogoni, z piłką w polu karnym pruszkowian znalazł się Tarachulski i tylko wywalczył rzut rożny, choć było groźnie. Cztery minuty później po dośrodkowaniu w pole karne Pogoni groźnie główkował Marcin Bochenek, ale piłka poleciała za linię końcową. Przez dosłownie dwie minuty dwie kartki otrzymał Damian Guzek i musiał opuścić boisko. Pogoń jednak nie cofnęła się, a dalej dotrzymywała kroku gospodarzom. W 32 minucie strzał oddał Krystian Wójcik, lecz Paweł Pazdan był tam gdzie być powinien. Kilka minut później fatalnie uderzył Sebastian Olczak.

W 58 minucie z bliskiej odległości jeden z graczy Znicza strzelił głową na bramkę Jacka Kozaczyńskiego juniora, ten z problemami wybił przed siebie, a dobijający Michał Kucharski ze spalonego zdobył nieuznaną później bramkę. Kilka minut później Arkadiusz Jędrych sfaulował Kozaczyńskiego juniora, który wymagał pomocy lekarskiej. W 69 minucie sędzia z niewiadomych przyczyn podyktował rzut karny, którego pewnie wykorzystał Adrian Paluchowski i Znicz wyszedł na prowadzenie. Później Pogoń mimo wielkich chęci nie potrafiła poważnie zagrozić bramce zespołu z Pruszkowa. W 84 minucie gospodarze powinni dobić Pogoń, gdyż zawodnik Znicza wszedł jak w masło w pole karne i wystarczyło dokładnie dograć do kolegi z drużyny. Na szczęście podał niecelnie. W 90 minucie Znicz przeprowadził zabójczą kontrę, po której Kucharski mając czystą sytuację trafił w siedleckiego golkipera.

Następne spotkanie Pogoń rozegra u siebie w sobotę 5  października o 16:00, a przeciwnikiem będzie Legionovia Legionowo.

27.09.13, 19:30 – Pruszków (Stadion MZOS)

II liga: Znicz Pruszków – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0) Widzów: 400

Bramki: Adrian Paluchowski 70 (k)

Znicz: 80. Paweł Pazdan – 5. Marcin Bochenek, 2. Igor Biedrzycki, 3. Michał Kucharski, 20. Rafał Kosiec – 7. Maksymilian Banaszewski (90+1, 14. Bartosz Niksiński), 8. Arkadiusz Jędrych, 21. Sebastian Olczak (87, 4. Artur Januszewski), 9. Maciej Machalski (61, 18. Krystian Pieczara), 22. Krzysztof Kopciński (65, 19. Marcin Rackiewicz) – 16. Adrian Paluchowski

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 13. Mariusz Dzienis (74, 9. Adam Czerkas), 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek – 18. Samuelson Odunka (58, 20. Łukasz Zaniewski), 17. Przemysław Rodak, 10. Marcin Stromecki (74, 5. Hubert Tomalski), 19. Krystian Wójcik (58, 15. Jarosław Ratajczak), 11. Adrian Dziubiński – 14. Bartosz Tarachulski

Żółte kartki: Arkadiusz Jędrych 62 – Damian Guzek 27, 29, Bartosz Tarachulski 64, Daniel Dybiec 69

Czerwona kartka: Damian Guzek 29 (za dwie żółte)

Sędzia: Jacek Lis (Katowice)