wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Nie zasłużyli na Oskara (fotogaleria)

W meczu 11 kolejki IV ligi Pogoń II Siedlce zremisowała na własnym boisku z Oskarem Przysucha 3:3.

Pogoń II Siedlce przystępując do tego spotkania była faworytem. Na boisku jednak okazało się inaczej. W 4 minucie Bartosz Kaszubowski podał do Piotra Krawczyka, a ten w swoim stylu przełożył i strzelił pod poprzeczkę w środek bramki. Sześć minut później przyjezdni wyrównali. Piłkę dośrodkowaną w pole karne do bramki z bliskiej odległości skierował Paweł Maciejczak. W 21 minucie Cezary Demianiuk zacentrował w pole karne, do futbolówki doszedł Sylwester Buga, który strzałem w lewy dolny róg bramki po raz kolejny wyprowadził siedlczan na prowadzenie. W 27 minucie Karol Kucharski zagrał piłkę ręką i sędzia odgwizdał rzut karny dla Pogoni, który chwilę później pewnie wykorzystał Wiktor Lach. Chwilę później Hubert Tomalski uderzył z narożnika pola karnego w boczną siatkę. W 32 minucie Mateusz Padysz źle wyprowadził piłkę, która przejął jeden z zawodników Oskara, po czym zagrał na wolne pole do Gila, a 20-latek pokonał golkipera po sytuacji sam na sam. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Adam Płuciennik uderzył sprzed pola karnego i piłka po rykoszecie wpadła do bramki. W doliczonym czasie gry po ładnej akcji prawą stroną Wiktor Lach dograł w pole karne, a Buga mając przed sobą bramkarza z kilku metrów strzelił wprost w niego. Pierwsza odsłona kończyła się remisem 3:3.

Do drugiej połowy siedlczanie przystąpili z dwiema zmianami. Na placu gry pojawili się: Michał Kitliński i Aron Majczyna. W 63 minucie Grzegorz Obuch znalazł się w sytuacji „oko w oko” z Radzikowskim i górą w tym pojedynki był siedlecki bramkarz. Chwilę później Płuciennik minął wychodzącego Marcina Paczkowskiego i będą w dogodnej sytuacji strzelił obok bramki. W 67 minucie po raz kolejny dobrą interwencją popisał się Radzikowski, który obronił mocne uderzenie pod poprzeczkę Maciejczaka. Kwadrans przed końcem meczu Konrad Siwek uderzył obok bramki z rzutu wolnego. W 85 minucie Kitliński zagrał piłkę w pole karne nad bramkarzem, ale żaden z zawodników biało-niebieskich nie ruszył do piłki. Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza ostatecznie zremisowali z Oskarem Przysucha 3:3 i tym samy zremisowali swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie.

Następny mecz Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 5 października o godzinie 15:30 na wyjeździe z PKS Radość (Warszawa).

28.09.13, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Oskar Przysucha 3:3 (3:3) Widzów: 50

Bramki: Piotr Krawczyk 4, Sylwester Buga 21, Wiktor Lach 28 (k) – Paweł Maciejczak 9, Patryk Gil 32, Adam Płuciennik 41

Pogoń II: 27. Hubert Radzikowski – 6. Mateusz Padysz, 16. Marcin Paczkowski, 3. Mateusz Steć, 8. Michał Głuchowski (46, 4. Aron Majczyna) – 21. Cezary Demianiuk, 23. Sylwester Buga, 11. Wiktor Lach, 5. Hubert Tomalski (46, 7. Michał Kitliński) – 17. Piotr Krawczyk, 15. Bartosz Kaszubowski (72, 14. Tomasz Nieścieruk)

Oskar: 77. Piotr Przepiórka – 17. Daniel Siwek, 11. Mariusz Moskwa, 3. Karol Kucharski, 19. Mateusz Jaworski – 7. Jakub Sapieja (70, 2. Michal Gil), 16. Konrad Siwek (78, 8. Bartłomiej Książek), 9. Paweł Maciejczak, 13. Adam Płuciennik (65, 5. Adam Najdzik), 10. Grzegorz Obuch – 20. Patryk Gil

Żółte kartki: Bartosz Kaszubowski 21, Sylwester Buga 58, Cezary Demianiuk 88 – Piotr Przepiórka 88

Sędzia: Michał Godlewski (Ciechanów)