Szczyt dla Arki (multimedia)

W meczu na szczycie Ekstraligi Pogoń Siedlce przegrała z Arką Gdynia 8:20.

Stawka spotkania była niebagatelna, bowiem obie ekipy w trwającym sezonie Ekstraligi jeszcze nie zaznały porażki. Pogoń walczyła nie tylko o fotel lidera, ale i o pierwsze zwycięstwo z Buldogami od momentu awansu siedlczan do Ekstraligi.

Pierwsze punkty przyłożyła gdyńska Arka. Szymon Sirocki indywidualnym rajdem przedarł się środkiem przez nieomylnych do tego momentu defensorów Pogoni. Chwilę później wynik na 7:0 podwyższył Dawid Banaszek. Pogoniści ruszyli do odrabiania strat. Dwa razy z dalekich odległości kopał z karnych Tomasz Gasik, bez powodzenia. Aktywny w ofensywie był też Mateusz Lament, jednak brakowało wykończenia akcji. Zażarta walka doprowadziła do przepychanek, po których na ławkę kar odesłani zostali kapitan Pogoni Marek Mirosz i Karol Perzak. W końcówce pierwszej połowy Banaszek z karnego ustalił wynik do przerwy na 10:0.

Druga połowa rozpoczęła się od punktów Banaszka, który po raz drugi w spotkaniu nie pomylił się z karnego. Pięć minut później w ten sam sposób zapunktował Gasik. Ten sam zawodnik miał po chwili kolejną okazję na 3-punktową zdobycz, ale nieznacznie się pomylił. Rozgrywający bardzo dobre zawody Banaszek zaliczył akcję 5+2, przez co Buldogi wyszły na prowadzenie 20:3. Chwilę później przyłożenie dla Pogoni zdobył Bartosz Nasiłowski. Siedlczanie nie byli gorszym zespołem, ale ulegli Arce 8:20.

Kolejnym rywalem siedlczan będą Budowlani Łódź. Pogoń zagra we włókienniczym mieście w niedzielę 6 października o 15.

28.09.13, 15:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Arka Gdynia 8:20 (0:10)
Punkty: Bartosz Nasiłowski 5 (P), Tomasz Gasik 3 (K) – Dawid Banaszek 15 (P, 2 K, 2 pd),Szymon Sirocki 5 (P)
Pogoń: 1. Michał Wierzejski (62, 16. Kamil Biernacki), 2. Adrian Chróściel, 3. Sebastian Mróz, 4. Paweł Antoszczuk, 5. Dawid Dybowski, 6. Grzegorz Muszyński, 7. Norbert Kargol, 8. Marek Mirosz, 9. Konrad Pietrzyk, 10. Dawid Lorentowicz (74, 21. Paweł Plichta), 11. Mateusz Lament, 12. Robert Pawelec, 13. Tomasz Gołąb, 14. Bartosz Nasiłowski, 15. Tomasz Gasik
Arka: 1. Daniel Bartkowiak (79, 16. Marcin Siemaszko), 2. Jacek Wojaczek, 3. Radosław Bysewski, 4. Karol Perzak (70, 17. Daniel Podolski), 27. Władysław Grabowski, 6. Piotr Olejniczak, 28. Kazimierz Raszpunda, 8. Paweł Dąbrowski, 9. Łukasz Szostek (76, 20. Adrian Hawrysiuk), 10. Dawid Banaszek, 11. Radosław Rakowski, 12. Rafał Szrejber, 13. Wiktor Zaradzki, 14. Szymon Sirocki (77, 21. Paweł Grzenkowicz), 15. Tomasz Stępień (56, 25. Kamil Simionkowski)

Żółte kartki: Marek Mirosz 27, Sebastian Mróz 69 – Karol Perzak 27, Dawid Banaszek 80