Akademiczki zgarnęły puchar

MKK musiał zadowolić się drugim miejscem podczas turnieju w Warszawie. Jedynym zespołem, z którym koszykarki z Siedlec przegrały był AZS Uniwersytet Warszawski.

Pierwszym rywalem siedlczanek był Lider Swarzędz. MKK szybko wypracował sobie 10-punktową przewagę, która była utrzymywana przez długi fragment meczu. W III kwarcie Lider odrobił część strat, ale podrażnione koszykarki z Siedlec w wygranej 27:11 ostatniej kwarcie ukazały realną różnicę dzielącą obie ekipy.

O 20 siedlczanki stanęły naprzeciw grupowego rywala z zeszłego sezonu I ligi – JAS FBG Sosnowiec. MKK niepodzielnie panował na parkiecie i bez większych problemów wygrał każdą z czterech kwart.

W niedzielę MKK zagrał z AZS UW. Oba zespoły mierzyły się ze sobą podczas turnieju w Płocku. Wtedy górą były siedlczanki. Na własnej hali akademiczki zagrały zdecydowanie lepiej, miały więcej szczęścia, ale i pokazały niezły potencjał. MKK przegrał 63:73 i ta porażka zaważyła na ostatecznej kolejności na podium.

W ostatnim meczu siedlczanki bez problemów ograły 68:48 MON-POL Płock. Najwięcej punktów w całym turnieju rzuciła Magda Bibrzycka. Elżbieta Mukosiej została uznana najlepszą zawodniczką w szeregach MKK.

28.09.13, 11:30 – Warszawa
Turniej: MKK Siedlce – Lider Swarzędz 82:59 (23:13, 19:17, 13:18, 27:11)
MKK: Magda Bibrzycka 17, Elżbieta Mukosiej 17, Marta Urbaniak 15, Lidia Niedzielska 11, Katarzyna Salska 9, Marta Dobrowolska 7, Agata Chaliburda 4, Agnieszka Krzywoń 2, Dominika Paczkowska.

28.09.13, 20:00 – Warszawa
Turniej: JAS FBG Sosnowiec – MKK Siedlce 42:71 (9:15, 14:18, 7:18, 12:20)
MKK: Elżbieta Mukosiej 27, Magda Bibrzycka 21, Marta Urbaniak 10, Marta Dobrowolska 5, Lidia Niedzielska 4, Katarzyna Salska 2, Katarzyna Artych, Agnieszka Krzywoń, Dominika Paczkowska, Dominika Prochenka

29.09.13, 11:00 – Warszawa
Turniej: AZS Uniwersytet Warszawski – MKK Siedlce 73:63 (25:17, 16:23, 19:14, 9:13)
MKK: Magda Bibrzycka 17, Marta Urbaniak 13, Elżbieta Mukosiej 9, Lidia Niedzielska 9, Agnieszka Krzywoń 5, Agata Chaliburda 4, Katarzyna Salska 4, Marta Dobrowolska 2

29.09.13, 17:00 – Warszawa
Turniej: MKK Siedlce – MON-POL Płock 69:48 (16:18, 15:11, 23:10, 15:9)
MKK: Magda Bibrzycka 15, Katarzyna Salska 13, Marta Dobrowolska 12, Elżbieta Mukosiej 10, Lidia Niedzielska 8, Agata Chaliburda 4, Agnieszka Krzywoń 4, Marta Urbaniak 2, Dominika Paczkowska 1, Katarzyna Artych, Dominika Prochenka