Dobry prognostyk przed ligą

KPS Siedlce wzorowo zdał ostatni sprawdzian przed inauguracją sezonu 2013/2014. Na kilka dni przed rozpoczęciem rozgrywek nasza drużyna zwyciężyła w IX Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. W trzech meczach oddała rywalom zaledwie dwa sety.

W sobotnim meczu KPS zmierzył się z gospodarzem turnieju. Nasi zawodnicy byli żądni rewanżu, ponieważ w ciągu ostatniego miesiąca rozegrali dwa sparingi z Avią Świdnik i oba przegrali po 2:3.Tym razem było inaczej. Dwa pierwsze sety toczyły się wyraźnie pod dyktando KPS. Siatkarze Avii nie mogli sobie poradzić z naszą dobrą zagrywką i w konsekwencji przegrali partie do 16 i 20. W trzeciej odsłonie meczu KPS prowadził już pięcioma punktami, ale gospodarze nie mieli zamiaru tak łatwo się poddać. Szybko doprowadzili do remisu po 15 i od tej chwili toczyła się twarda walka punkt za punkt. Po kilku piłkach meczowych to nasi zawodnicy mogli unieść ręce w geście triumfu. Partia wygrana 32:30 i cały mecz 3:0.

We wczesne niedzielne popołudnie KPS rozegrał spotkanie z drugim beniaminkiem I ligi, czyli akademicką drużyną AGH Kraków. Pierwszy set był niezwykle wyrównany i zakończył się rezultatem aż 37:35. Na szczęście partia zapisana po stronie drużyny z Siedlec. W drugim secie KPS poszedł za ciosem i wygrał gładko do 13. Rozluźniło to trochę naszą ekipę, bo w kolejnej partii krakowianie „odskoczyli” na kilka punktów i utrzymali wynik do końca (25:21 dla AGH). W czwartym secie KPS powrócił do skutecznej gry i łatwo wygrał do 17, a spotkanie zakończył blok Mariusza Pruskiego.

W ostatnim meczu turnieju nasza drużyna zmierzyła się z gościem z Białorusi. Zapadny Bug Brześć przegrał oba wcześniejsze mecze, ale nie oznaczało to, że KPS czeka łatwy pojedynek. Premierowa partia rozstrzygnęła się ponownie po grze na przewagi (28:26). KPS rozegrał w tym turnieju trzy tak zacięte sety i cieszy fakt, że wszystkie potrafił wygrać. Mecz z Białorusinami miał podobny przebieg do wcześniejszego z AGH. Drugi set dla KPS i kolejna wygrana nerwowa końcówka do 23. Natomiast w trzecim rywale uzyskali sporą przewagę (21:14) i mimo ambitnej gry siedlczanom nie udało się odrobić wszystkich strat (25:21). Czwartą partię skuteczniej zaczął KPS i już nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa (25:20).

Siedlecki zespół pewnie wygrał turniej w Świdniku i dzięki temu podbudował morale przed rozpoczęciem ligi. Najlepszym zawodnikiem KPS został wybrany Damian Sobczak. Nasz libero nie tylko utrzymywał wysoki procent przyjęcia, ale również popisywał się akcjami w obronie. Zaowocowało to skutecznym rozegraniem Tomka Kowalskiego i dobrą grą całego zespołu.

28.09.13, 18:00 – Świdnik
ASPS Avia Świdnik – KPS Siedlce 0:3 (16:25, 20:25, 30:32)
KPS:
 1. Tomasz Kowalski, 7. Damian Schulz, 11. Mateusz Przybyła, 14. Radosław Zbierski, 16. Tomasz Stańczuk, 17. Mateusz Jasiński i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 6. Mariusz Pruski, 9. Arkadiusz Żakieta.

29.09.13, 13:00 – Świdnik
AGH 100RK AZS Kraków – KPS Siedlce 1:3 (35:37, 13:25, 25:21, 17:25)
KPS:
 1. Tomasz Kowalski, 2. Paweł Rejowski, 6. Mariusz Pruski, 9. Arkadiusz Żakieta, 15. Karol Rawiak, 16. Tomasz Stańczuk i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 7. Damian Schulz, 11. Mateusz Przybyła, 14. Radosław Zbierski, 17. Mateusz Jasiński.

29.09.13, 18:00 – Świdnik
KPS Siedlce – Zapadny Bug Brześć (BY) 3:1 (28:26, 25:23, 21:25, 25:20)
KPS:
 1. Tomasz Kowalski, 6. Mariusz Pruski, 7. Damian Schulz, 11. Mateusz Przybyła, 14. Radosław Zbierski, 17. Mateusz Jasiński i 18. Damian Sobczak (libero) oraz 2. Paweł Rejowski, 15. Karol Rawiak.

Pozostałe wyniki:

28.09.13, 16:00 Zapadny Bug Brześć (BY) – AGH 100RK AZS Kraków 0:3 (22:25, 23:25, 23:25)
29.09.13, 11:00 ASPS Avia Świdnik – Zapadny Bug Brześć (BY) 3:1 (25:19, 25:27, 25:21, 25:16)
29.09.13, 16:00 ASPS Avia Świdnik – AGH 100RK AZS Kraków 2:3 (22:25, 25:23, 19:25, 29:27, 13:15)