Zagrają w półfinale (fotogaleria)

W meczu 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski Pogoń II Siedlce wygrała na wyjeździe z Victorią Kałuszyn 6:1.

Siedlczanie już od pierwszych minut narzucili swój ofensywny styl gry. Pierwszą bramkę dla biało-niebieskich w 23 minucie zdobył Aron Majczyna, który wykorzystał dośrodkowanie Damiana Guzka z rzutu rożnego i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. W 36 minucie wypożyczony z Pogoni do Victorii bramkarz Piotr Antoszczuk nie trafił w piłkę, po czym Tomasz Grochowski z ostrego kąta trafił w słupek. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Piotr Krawczyk strzałem z woleja z 14 metrów podwyższył prowadzenie. W pierwszej odsłonie sytuacje na gola mieli jeszcze kilkukrotnie Bartosz Kaszubowski oraz Krawczyk, ale dobrze w bramce spisywał się Antoszczuk.

Podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza do drugiej połowy przystąpili z chęcią zdobycia kolejnych bramek. W 47 minucie po indywidualnej akcji i sytuacji sam na sam z bramkarzem na listę strzelców wpisał się Kaszubowski. Sześć minut później zawodnik Victorii za krótko podał do golkipera, futbolówkę przejął Krawczyk, który strzałem obok Antoszczuka zdobył swojego drugiego gola. W 56 minucie Kaszubowski upadając w polu karnym zdołał dograć do Michała Kitlińskiego, a ten z kilku metrów wpakował piłkę do bramki. Kilka minut później Kaszubowski wślizgiem zdobył szóstego gola dla siedlczan. W 67 minucie Tomasz Szydłowski strzałem z około 20 metrów w samo okienko zdobył honorowego gola dla gospodarzy. Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Marcin Paczkowski nie zdobył gola w sytuacji „oko w oko” z bramkarzem. Mecz zakończył się wygraną Pogoni 6:1. Wynik mógł być wyższy, ale siedlczanie byli bardzo nieskuteczni i udanymi interwencjami popisywał się Antoszczuk, który uchronił swój zespół przed wyższą porażką.

W 1/2 finału Pogoń II Siedlce zagra na wyjeździe z ŁKS Łochów, który pokonał po rzutach karnych Naprzód Skórzec 4:3. Natomiast w drugiej parze Zryw Sobolew zagra z Czarnymi Węgrów. Oba mecze zaplanowano na środę 9 października na godzinę 15:30.

02.10.13, 16:45 – Kałuszyn

PP OZPN: Victoria Kałuszyn – Pogoń II Siedlce 1:6 (0:2)

Bramki: Tomasz Szydłowski 67 – Aron Majczyna 23, Piotr Krawczyk 41, 53, Bartosz Kaszubowski 47, 59, Michał Kitliński 56

Mecz pierwotnie zaplanowany na 16:00 rozpoczął się z 45-minutowym opóźnieniem z powodu braku opieki medycznej

Victoria: 1. Piotr Antoszczuk – 4. Kamil Centkowski, 10. Marcin Śledziewski, 15. Mateusz Abramowski (46, 16. Przemysław Gójski), 11. Kamil Pietrasik – 9. Damian Końca, 3. Igor Madziar, 17. Tomasz Szydłowski, 14. Sebastian Wereszczak, 11.Kamil Pietrasik – 7. Mariusz Chrościcki

Pogoń II: 27. Hubert Radzikowski – 14. Tomasz Grochowski, 16. Marcin Paczkowski, 3. Mateusz Steć, 22. Damian Guzek – 7. Michał Kitliński (62, 19. Daniel Miler), 20. Tomasz Nieścieruk (77, 6. Mateusz Padysz), 18. Wiktor Lach, 4. Aron Majczyna (71, 8. Michał Głuchowski) – 17. Piotr Krawczyk, 9. Bartosz Kaszubowski

Żółte kartki: Tomasz Szydłowski 24, Mariusz Chrościcki 28 – Tomasz Nieścieruk 44

Sędzia: Daniel Sulej (Siedlce)