Strzelecki festiwal (multimedia)

Podopieczni Daniela Purzyckiego wygrali na stadionie ROSRRiT w Siedlcach z Legionovią Legionowo 4:2.

Pogoń do spotkania z Legionovią przystąpiła osłabiona brakiem Damiana Guzka (pauza za kartki) i Marcina Stromeckiego, który mecz oglądał z perspektywy trybun.

Siedlczanie od pierwszych minut wyszli z wysuniętymi dwoma napastnikami. Gra jednak od pierwszych minut, nie przynosiła pożądanego efektu, gdyż to Legionovia sprawiała wrażenie drużyny kontrolującej przebieg i raz po raz stwarzającej zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 14 minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Kamil Tlaga dośrodkował po ziemi w pole karne do Jakuba Bojasa, który wślizgiem wpakował piłkę obok interweniującego Jacka Kozaczyńskiego juniora. Dwie minuty później w polu karnym sfaulowany został Adrian Dziubiński i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Adam Czerkas. Chwilę potem znów z prowadzenia cieszyli się goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła na głowę Bojasa, który skierował ją do bramki Pogoni. Później na boisku niewiele się działo, chociaż w dalszym ciągu lepiej grającą drużyną była Legionovia. W 36 minucie po szybkim ataku siedlcznie wyrównali. Adam Czerkas dograł z prawej strony w pole bramkowe, a tam Adrian Dziubiński ubiegł Marcina Marcinkowskiego i piłka wturlała się do bramki. Trzy minuty później siedlczanie wyszli na prowadzenie. Hubert Tomalski odebrał piłkę na 20 metrze, przytomnie zagrał do Czerkasa, a ten bez zastanowienia uderzył celnie tuż przy słupku.

Drugą połowę podopieczni Daniela Purzyckiego rozpoczęli bardzo dobrze i lepiej prezentowali się od drużyny Novii. W 55 minucie groźnie uderzał Tlaga, ale niecelnie. Dziesięć minut później najlepszą okazję na wyrównanie miał Paweł Wolski, jednak z bliska trafił w Kozaczyńskiego juniora. Za chwilę po dośrodkowaniu Pawła Broniszewskiego z rzutu rożnego Marek Lendzion głową trafił w boczną siatkę. W 67 minucie Czerkas ograł Iwana Muczaka, zagrał do Bartosza Tarachulskiego, a ten strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie. Za chwilę znów w rolę asystenta wcielił się Czerkas, ale tym razem strzelający Dziubiński nie trafił w światło bramki. Na dziesięć minut przed końcem meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jarosława Ratajczaka zakotłowało się pod bramką gości i ci wyszli obronną ręką. Za chwilę Cezary Demianiuk trafił w ręce Marcinkowskiego. W końcowych minutach Pogoń kontrolowała przebieg meczu i dowiozła korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.

W drużynie gości wystąpił były zawodnik biało-niebieskich – Marek Lendzion.

Następne spotkanie ligowe siedlczanie zagrają w najbliższy weekend w Łomży z Olimpią Zambrów.

05.10.13, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 4:2 (3:2) Widzów: 1037

Bramki: Adam Czerkas 17 (k), 39, Adrian Dziubiński 36, Bartosz Tarachulski 67 – Jakub Bojas 14, 19

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 13. Mariusz Dzienis, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak – 11. Adrian Dziubiński (78, 24. Samuelson Odunka), 17. Przemysław Rodak, 19. Krystian Wójcik (63, 14. Bartosz Tarachulski), 5. Hubert Tomalski (84, 23. Bartosz Kaszubowski) – 9. Adam Czerkas, 20. Łukasz Zaniewski (49, 6. Cezary Demianiuk)

Legionovia: 12. Marcin Marcinkowski – 7. Paweł Tomczyk (77, 10. Michał Złotkowski), 23. Marek Lendzion, 3. Iwan Muczak, 18. Maciej Goliński – 21. Kamil Tlaga (76, 11. Sebastian Janusiński), 6. Paweł Broniszewski, 24. Taras Romanczuk, 20. Szymon Lewicki, 2. Paweł Wolski – 19. Jakub Bojas (84, 8. Konrad Karaszewski)

Żółte kartki: Hubert Tomalski 45+3 – Michał Złotkowski 85

Sędzia: Jacek Kikolski (Płock)