wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Wykład Uniwersytetu

Podopieczne Michała Strzałkowskiego przegrały u siebie z KU-AZS UW Warszawa 0:4 i tym samym w dalszym ciągu okupuje ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym.

Siedlczanki do meczu przystąpiły w 11-osobowym składzie, nie mając ani jednej zawodniczki na zmianę i kończyły spotkanie w… dziewiątkę. Ponadto w meczowej kadrze zabrakło m.in. liderki zespołu Olgi Białkowskiej i Sylwii Ławeckiej.

Od początku do końca mecz przebiegał pod dyktando gości. W 10 minucie padła pierwsza bramka do akademiczek. Angelika Kalinowska otrzymała podanie w pole karne i jej nie zmarnowała. Trzy minuty później ta sama piłkarka po nieporozumieniu defensywy gospodarzy podwyższyła na 2:0. W 35 minucie Pogoń stworzyła sobie jedyną okazję w spotkaniu, kiedy to z rzutu wolnego podyktowanego na własnej połowie uderzała Anna Goś, a piłka przeleciała obok bramki. Pięć minut potem wynik do przerwy ustaliła Urszula Sieńko, która z bliskiej odległości wślizgiem pokonała Olgę Kuryłek.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Siedlczanki drugie 45 minut musiały grać bez Katarzyny Policińskiej, której przepisy ze względu na wiek juniorki nie pozwalają na występ w pełnym wymiarze czasowym. W 58 minucie padł jedyny gol w tej odsłonie. Po rzucie rożnym do piłki doszła Marta Walczak, która z pola bramkowego zdobyła ostatnią bramkę w meczu. Na dziesięć minut przed końcem, siedlczanki zmuszone były grać w dziewiątkę, gdyż boisko opuściła Agnieszka Michalak.

Następny mecz Pogonistki zagrają za tydzień w Radomiu z miejscowym Zamłyniem.

12.10.13, 14:10 – Siedlce (stadion ARMS)

II liga: Pogoń Siedlce – KU-AZS UW Warszawa 0:4 (0:3) Widzów: 10

Bramki: Angelika Kalinowska 10, 13, Urszula Sieńko 40, Marta Walczak 58

Do 46 minuty w zespole gospodarzy występowała Katarzyna Policińska.