Godne pożegnanie (fotogaleria)

Rugbiści siedleckiej Pogoni w ostatnim domowym meczu w tym roku poradzili sobie z beniaminkiem Ekstraligi Ogniwem Sopot.

Pierwsze 10 minut upłynęło przy optycznej przewadze Pogoni, która jednak nie została potwierdzona zdobyczami punktowymi. Goście z Trójmiasta podbudowani brakiem strat z każdą minutą prezentowali się lepiej. Efektem dobrej postawy Ogniwa było przyłożenie Roberta Olszewskiego. Zawodnik beniaminka okupił tę zdobycz punktową urazem i był zmuszony opuścić boisko. Niemrawa do tego momentu Pogoń ruszyła do odrabiania strat. Tomasz Gasik zdobył pierwsze punkty dla siedlczan po rzucie karnym, a kilka minut później zespołową akcję przyłożeniem wykończył Dawid Dybowski. Po podwyższeniu Gasika Pogoń schodziła na przerwę przy prowadzeniu 10:5.

Drugie 40 minut było zdecydowanie lepsze w wykonaniu podopiecznych Stanisława Więciorka. Przyłożenie Mateusza Lamenta i podwyższenie Gasika pozwoliło Pogoni wyjść na bezpieczne prowadzenie 17:5. Kibice przeżyli déjà vu w 60 minucie, gdy ci sami zawodnicy po raz kolejny zapunktowali dla ekipy z Siedlec. Bonus za odpowiednią liczbę przyłożeń zapewnił Dybowski, a chwilę później nieomylny Gasik ustalił wynik spotkania na 31:5. Ostatnie 5 punktów na konto Pogonistów zapisał tuż po wejściu na boisko Robert Lotek. Po chwili z podstawki celnie między słupy kopnął Gasik. Ostatecznie Pogoń wygrała 38:5 i zapewniła sobie zimę w fotelu wicelidera Ekstraligi.

20.10.13, 14:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)
Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Ogniwo Sopot 38:5 (10:5)
Punkty: Tomasz Gasik 13 (k, 5 pd), Dawid Dybowski 10 (2 P), Mateusz Lament 10 (2 P), Robert Lotek 5 (P) – Robert Olszewski 5 (P)
Pogoń: 1. Sebastian Mróz, 2. Emil Purzycki (41, 17. Kamil Biernacki), 3. Adrian Chróściel, 4. Paweł Antoszczuk, 5. Dawid Dybowski, 6. Grzegorz Muszyński, 7. Norbert Kargol (41, 18. Maciej Panasiuk), Marek Mirosz, 9. Konrad Pietrzyk (75, 23. Robert Lotek), 10. Dawid Lorentowicz, 11. Tomasz Biernacki (66, 21. Paweł Plichta), 12. Tomasz Gasik, 13. Tomasz Gołąb, 14. Bartosz Nasiłowski (70, 22. Paweł Stempel), 15. Mateusz Lament
Ogniwo: 7. Jakub Irla, 2. Filip Rau, 18. Piotr Gruza, 5. Maciej Wojtkuński, 4. Michał Pietryk, 6. Kamil Węgierski, 7. Wojciech Karol, 8. Robert Rogowski, 9. Karol Zakaszewski, 10. Robert Olszewski (27 Kamil Suska), 12. Thomas Hine, 22. Marek Przychocki, 14. Filip Kowalczyk, 20. Adam Elend, 15. Mateusz Mrowca. Grali także: 13. Marek Zając, 24. Oliwer Furmański, 25. Łukasz Suska