wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Marne Koszule (fotogaleria)

Udanie rozpoczęli tegoroczną pucharową przygodę koszykarze SKK Siedlce. W pierwszej rundzie poradzili sobie z Polonią Warszawa.

Przerywnikiem w ligowej koszykarskiej codzienności dla wielu drużyn, w tym SKK, jest Intermarché Basket Cup, czyli Puchar Polski PZKosz. W I rundzie tegorocznych rozgrywek SKK podejmował u siebie Polonię Warszawa, która podobnie jak nasz zespół gra na co dzień w II lidze (gr. A).

Początek to badanie sił, ale gdy siedlczanie nabrali rozpędu zrobiło się 19:5. SKK był skuteczny zarówno w rzutach z dystansu, jak i imponował szybkimi atakami. Zawodnicy Polonii nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony siedleckiej drużyny, przez co popełniali dużo fauli i tracili piłkę, co skrzętnie wykorzystywali nasi gracze. Widoczni byli szczególnie Karol Dębski i Łukasz Ratajczak.

W drugiej kwarcie na parkiecie zameldowali się rezerwowi SKK, przez co gra była szarpana. Dopiero powrót na plac gry Ratajczaka dał spokój w poczynaniach zespołu. Wynik 46:28 po 20 minutach rywalizacji mógłby być dużo wyższy dla SKK, ale poloniści nie pozwalali na to dzięki celnym rzutom za 3.

Polonia wyszła po przerwie bardzo zmobilizowana. Efektem tego było ekspresowe podgonienie wyniku. Seria punktowa Filipa Kobra spowodowała, że SKK prowadził już tylko 48:38. Chwilę później przewaga siedlczan stopniała jeszcze bardziej, bo do 6 pkt. Wtedy bezcenne okazały się „trójki” w wykonaniu SKK, które pozwoliły uspokoić grę. 64:50 – taki był wynik po przedostatniej odsłonie.

Decydująca kwarta zaczęła się pomyślnie dla podopiecznych Wiesława Głuszczaka i Kamila Sulimy. Bardzo ważne punkty Wojciecha Osińskiego i Karola Dębskiego pozwalały ze spokojem wyczekiwać na końcową syrenę. Po stronie Polonii gromada niewymuszonych błędów. Euforię na trybunach wywołały dwa celne rzuty za 3 Mateusza Bala i „czapa” Tomasza Gałana. W końcowym rozrachunku bardziej doświadczeni gospodarze ograli waleczną młodzież ze stolicy 84:64.

Pierwsza runda pucharowa za nami. SKK czeka na kolejnego rywala. Dzisiejszy mecz był dobrym przetarciem przed ligowym spotkaniem, które już w najbliższą sobotę w Siedlcach, o godz. 16.30. Rywalem SKK będzie Tur Bielsk Podlaski.

23.10.13, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)

Intermarché Basket Cup: SKK Siedlce – Polonia Warszawa 84:64 (24:13, 22:15, 18:22, 20:14)

SKK: 7. Łukasz Ratajczak 23, 6. Karol Dębski 14, 18. Dawid Neumann 11, 15. Wojciech Osiński 11, 9. Mateusz Bal 8, 5. Kamil Sulima 8, 14. Aaron Weres 5, 16. Tomasz Gałan 2, 21. Marcin Nędzi 2, 18. Łukasz Perciński, 17. Kamil Woźniak

Polonia: 7. Igor Jagiełło 12, 17. Filip Kober 9, 12. Arkadiusz Kulka 9, 10. Jakub Pawlak 8, 14. Maciej Kołakowski 6, 16. Daniel Nieporęcki 6, 8. Bartosz Grudziński 4, 13. Przemysław Słoniewski 4, 5. Łukasz Fronc 3, 15. Jakub Pietkiewicz 2, 11. Maciej Kiliński 1, 6. Marcin Jurkiewicz