Od falstartu do deklasacji (fotogaleria)

MKK szybko doszedł do siebie po nie najlepszej pierwszej kwarcie i sięgnął po kolejne zwycięstwo w bieżącym sezonie I ligi.

Pierwsza kwarta nie wyszła siedlczankom. Już trójka Jolanty Wichłacz na początku meczu powinna być sygnałem ostrzegawczym dla gospodyń. Momentami z obu stron raziła nieskuteczność, ale lepiej w tym chaosie radziły sobie przyjezdne. Przy stanie 10:4 dla KKS o czas poprosili trenerzy MKK. Przerwa w grze nie rozstroiła bojowo nastawionych olsztynianek, które wygrały pierwszą odsłonę spotkania 17:10. Była to bodaj najsłabsza kwarta MKK w tym sezonie.

Po chwili przerwy Agata Chaliburda celną trójką dała sygnał do odrabiania strat. Kolejne punkty rosłej koszykarki zniwelowały przewagę KKS prawie do zera, a po punktach Magdy Bibrzyckiej MKK wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu (20:19). Faul taktyczny Agnieszki Krzywoń na środku boiska odwrócił wynik na korzyść olsztynianek (23:25). Pięć punktów z rzędu Elżbiety Mukosiej, przełamanie Marty Urbaniak i skuteczna defensywa pozwoliły odrobić stratę ze sporą nawiązką. Trójka Dobrowolskiej w ostatniej akcji ćwiartki była zwieńczeniem dobrej gry MKK. Na przerwę siedlczanki schodziły przy prowadzeniu 40:29.

Na trzecią kwartę z szatni wyszedł, na szczęście, zespół z kwarty drugiej, a nie z pierwszej. Dwie trójki Bibrzyckiej były zwiastunem nadchodzącego popisu MKK. Dwie indywidualne akcje Urbaniak pozwoliły wyjść na prowadzenie 50:31. Koszykarki z Siedlec kontrolowały wydarzenia na parkiecie, grając agresywnie i niemal perfekcyjnie w obronie, o czym świadczy wynik tej części meczu – 24:5.

W ostatniej kwarcie na parkiecie pojawiły się zawodniczki rezerwowe. Mecz stał się bardziej wyrównany, ale zgromadzeni na hali kibice nie mieli powodu, żeby się wstydzić za postawę wychowanek klubu. W końcówce spotkania na parkiecie przebywały cztery zawodniczki nauczone koszykarskiego fachu pod szyldem MKK. Niestety, jedna z nich – Katarzyna Artych – po zaledwie kilkudziesięciu sekundach pobytu na boisku doznała urazu i była zmuszona opuścić parkiet. W jej miejsce weszła debiutantka 14-letnia Andżelika Strzałek. Na wspomnienie zasługuje też dobra i skuteczna gra Dominiki Prochenki, której punkty złożyły się na końcowy triumf 81:52.

26.10.13, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: MKK Siedlce – KKS Olsztyn 81:52 (10:17, 30:12, 24:5, 17:18)
MKK: 25. Marta Urbaniak 21, 13. Agata Chaliburda 13, 21. Elżbieta Mukosiej 12, 10. Magda Bibrzycka 10 (9 zbiórek), 7. Marta Dobrowolska 9, 24. Dominika Prochenka 6, 6. Dominika Paczkowska 5, 9. Katarzyna Salska 5, 15. Katarzyna Artych, 11. Agnieszka Krzywoń, 31. Andżelika Strzałek, 12. Eliza Zalewska
KKS: 7. Joanna Markiewicz 19, 4. Karina Różyńska 9, 11. Iwona Polak 8, 18. Dominika Spittal 7, 10. Jolanta Wichłacz 5, 9. Aneta Burandt 2, 8. Natalia Żukowska 2, 14. Anna Todys, 17. Ksenia Zajączkowska, 5. Amelia Wełnicka