Przegrana z rana (fotogaleria)

W swoim drugim meczu w przeciągu kilkunastu godzin na poziomie III ligi siatkarki Ósemki Siedlce poniosły drugą porażkę.

Wyrównana walka w pierwszym secie meczu ze Spartą II trwała tylko w jego początkowym fragmencie. Wpływ na to, że warszawianki odskoczyły na kilka punktów, miała słaba postawa Ósemki na przyjęciu. Przewaga klubu ze stolicy zbudowana na polu zagrywki dała zwycięstwo 25:16.

Ósemka dobrze weszła w kolejną partię i wykorzystując błędy rywalek, wyszła na prowadzenie 10:5. Kilka piłek później Sparta zniwelowała wynik (11:9), a trener Jarosław Plewiński zareagował na tę sytuację czasem. Po przerwie gra gospodyń się poprawiła, co przy sporej liczbie błędów w szeregach rywalek dało wynik 19:13. Ósemka mimo słabej końcówki nie roztrwoniła przewagi i wygrała do 22.

Ważna trzecia partia przebiegała w rytmie punkt za punkt. Zarówno Ósemka, jak i Sparta grały chaotycznie i nie potrafiły wznieść poziomu swojej gry na wyższy poziom. Warszawianki zyskały przewagę w środkowej fazie seta i dowiozły ją do końca.

W czwartym secie  rezerwy Sparty wyszły na prowadzenie 7:3, które jednak poszło w niepamięć po serii zagrywek Eweliny Wąsak. Wypracowany remis utrzymywał się też w środkowej fazie partii – 15:15. W końcówce Ósemka zdominowała Spartę i wyrównała stan meczu.

Siedlczanki przystąpiły do tie-breaka pobudzone dobrą grą w końcówce poprzedniej partii. Przy zmianie stron jednak to Sparta prowadziła 8:6. Stołeczne siatkarki nie wypuściły szansy na zwycięstwo i wygrały decydującego seta 15:10.

W czwartek (31 października) o 19:30 Ósemka zagra w Nadarzynie z GLKS.

27.10.13, 09:00 – Siedlce (sala PG 4)
III liga: Ósemka Siedlce – Sparta II Warszawa 2:3 (16:25, 25:22, 21:25, 25:20, 10:15)
Ósemka: 1. Ewelina Wąsak, 2. Marta Orzyłowska, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 8. Weronika Sobiczewska, 14. Julia Biardzka i 15. Eliza Roguska (libero) oraz 6. Klaudia Gajowniczek, 9. Ada Czaplicka, 12. Anita Maciejewska, 13. Natalia Klimiuk