Dobrze do przerwy (fotogaleria)

Podopieczne Michała Strzałkowskiego przegrały siódmy mecz w tym sezonie. Tym razem na własnym boisku musiały uznać wyższość KS Teresin, któremu uległy 1:3.

W wyjściowym składzie ze względu na kontuzję bramkarek w Pogoni rękawice musiała założyć etatowa obrończyni biało-niebieskich Anna Goś, która okazała się najlepszą zawodniczką spotkania.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, chociaż Pogoń stwarzała zagrożenia po kontratakach. Już w 3 minucie po jednym z nich, świetnie w polu karnym zachowała się Olga Białkowska, która wyprowadziła siedlczanki na prowadzenie. Jego Pogonistki nie oddały do końca pierwszej połowy, mimo że kilkakrotnie w sytuacji sam na sam była Kamila Banaszek, ale zawsze świetnie interweniowała Anna Goś. Ze strony siedlczanek kilka razy urywała się Białkowska, ale nie dane jej było skierować piłki do siatki.

W drugiej połowie piłkarki z Teresina dążyły do zmienienia losów meczu. W 51 minucie w polu karnym znalazła się Monika Ziółkowska i została bez wątpliwości sfaulowana w „16”. Do piłki ustawionej na 11 metrze podeszła Marta Pierzchała i wyrównała stan meczu. Później dwie okazje na gola miały Katarzyna Szkop i Kamila Banaszek, ale nie udało im się skierować piłki do siatki. Dopiero w 82 minucie Teresin wyszedł na prowadzenie. Po złym wykonaniu rzutu wolnego przez Olgę Białkowską i dalekim wykopie bramkarki Katarzyny Bryk sytuacji sam na sam nie zmarnowała tym razem Kamila Banaszek i dała swojemu zespołowi prowadzenie. Gospodynie dobiła na dwie minuty przed końcem meczu Monika Ziółkowska, która po indywidualnej akcji w polu karnym ustaliła wynik spotkania na 1:3.

Następny mecz Pogoń zagra za tydzień w Raszynie z miejscowym KS.

02.11.13, 11:00 – Siedlce (stadion ARMS)

II liga: Pogoń Siedlce – KS Teresin 1:3 (1:0) Widzów: 10

Bramki: Olga Białkowska 3 – Marta Pierzchała 52 (k), Kamila Banaszek 82, Monika Ziółkowska 88

Pogoń: 7. Anna Goś – 10. Beata Jaroszuk, 11. Monika Plebańska, 18. Sylwia Lewczuk, 2. Milena Kupa – 17. Weronika Szpura, 6. Małgorzata Bareja (46, 3. Aleksandra Staręga), 8. Sylwia Skibniewska, 5. Agnieszka Michalak – 16. Patrycja Dąbkowska, 4. Olga Białkowska

Teresin: 1. Paulina Pietruszewska (46, 12. Katarzyna Bryk) – 4. Martyna Sawiak, 9. Marta Pierzchała, 8. Marlena Wójcik (46, 22. Klaudia Wrona), 7. Justyna Gładysiewicz – 13. Barbara Wójcik (36, 21. Olga Janiszek), 5. Milena Pesta, 15. Monika Ziółkowska, 17. Katarzyna Szkop (79, 6. Joanna Mikulska) – 11. Kamila Banaszek, 10. Justyna Borawska

Sędzia: Jakub Biarda (Siedlce)