Remis w spartańskich warunkach

Rezerwy Pogoni Siedlce zremisowały na własnym boisku ze Spartą Jazgarzew 2:2.

Spotkanie było rozgrywane w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy bardzo ulewnie padającym deszczu. Od pierwszych minut siedlczanie kreowali swoje akcje ofensywne i zepchnęli gości do obrony. W 9 minucie Damian Guzek dośrodkował w pole karne, a tam niepilnowany Tomasz Grochowski głową uderzył obok bramki. Osiem minut później strzał Guzka sprzed pola karnego na róg sparował golkiper Sparty. W 19 minucie przyjezdni nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie. Po kontrze Kamil Gałązka zwodem minął piłkarza Pogoni i pewnym strzałem sprzed „16” pokonał Karola Budzikura. Kilka chwil później Bartosz Orłowski w sytuacji sam na sam strzelił wprost w bramkarza biało-niebieskich W 23 minucie Robert Kwiatkowski dośrodkował w pole karne, do piłki najwyżej wyskoczył Wiktor Lach, który strzałem głową doprowadził do remisu. Sześć minut później wymiana podań dwójki Emil Wrażeń – Orłowski zakończyła się celnym strzałem na bramkę tego drugiego. Po 45 minutach siedlczanie przegrywali ze Spartą 1:2.

Drugą połowę od groźnego uderzenia rozpoczął gracz Sparty, a dokładnie Orłowski, jednak jego uderzenie obronił Budzikur. W 49 minucie podopieczni Krzysztofa Pawlusiewicza doprowadzili do remisu. Cezary Demianiuk wykorzystał złą pułapkę ofsajdową obrońców z Jazgarzewa i w sytuacji sam na sam pewnym strzałem w długi róg pokonał Przemysława Ryczko. W 69 minucie Łukasz Wójcik zacentrował w pole karne, a tam uderzenie Demianiuka na róg wybił Ryczko. Sześć minut przed końcem meczu strzał Lacha głową przeleciał tuż obok słupka. W ostatnich minutach goście mięli dwie bardzo dobre sytuacje aby wywieść z Siedlec komplet punktów, ale dobrze w bramce spisywał się Budzikur. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w sobotę 9 listopada o godzinie 13:30 na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów.

03.11.13, 17:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Sparta Jazgarzew 2:2 (1:2) Widzów: 70

Bramki: Wiktor Lach 23, Cezary Demianiuk 49 – Kamil Gałązka 19, Bartosz Orłowski 29

Pogoń II: 12. Karol Budzikur – 8. Robert Kwiatkowski, 10. Marcin Paczkowski, 3. Mateusz Steć (74, 4. Aron Majczyna), 16. Łukasz Wójcik – 14. Tomasz Grochowski, 7. Sylwester Buga, 11. Wiktor Lach, 22. Damian Guzek – 21. Cezary Demianiuk, 9. Bartosz Kaszubowski (78, 19. Kamil Dmowski)

Sparta: 81. Przemysław Ryczko – 15. Andrzej Kacprzak, 16. Marcin Fąfara, 9. Paweł Wysocki, 5. Waldemar Woźniak, 17. Maciej Wójcik, 8. Kamil Gałązka, 10. Zbigniew Obłuski, 13. Bartosz Orłowski (83, 4. Marcin Sokół), 19. Przemysław Zalewski (89, 11. Kamil Domański), 14. Emil Wrażeń

Żółte kartki: Bartosz Kaszubowski 26 – Emil Wrażeń 12, Maciej Wójcik 89