Lider spalony przez Siarkę (fotogaleria)

Piłkarze Pogoni w wyjazdowym spotkaniu z Siarką w Tarnobrzegu dotkliwie przegrali aż 1:4. Ponadto w trakcie meczu kontuzji doznał Samuelson Odunka, którego karetka przewiozła do szpitala.

Początek meczu to wyrównana gra obu zespołów. W 4 minucie Konrad Stępień dograł piłkę w pole karne, a tam Jakub Wróbel lewą nogą uderzył ją tuż obok bramki. Trzy minuty później Tomasz Persona strzelił z narożnika pola karnego nad bramką. W 22 minucie podopieczni Daniela Purzyckiego zdobyli bramkę. Jacek Kozaczyński daleko wybił piłkę, Samuelson Odunka wykorzystał błąd w przyjęciu Dariusza Frankiewicza i minął go, po czym dograł po ziemi w „16”, a tam Łukasz Zaniewski z bliskiej odległości wpakował ją do bramki. Siedlczanie długo nie cieszyli się z prowadzenia, ponieważ kilkadziesiąt sekund później bramkarza Pogoni pokonał Wróbel, który po dośrodkowaniu Persony strzelił bramkę głową. W 26 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Krystian Wójcik, jednak futbolówkę po rykoszecie bez problemów obronił bramkarz Siarki Artur Melon. Kilka minut później po złym wyprowadzeniu piłki przez Przemysława Rodaka w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Popiela, ale uderzył w środek bramki. W 39 minucie niesygnalizowany strzał Zaniewskiego z około 35 metrów z problemami obronił golkiper gospodarzy. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Persona zacentrował w „16”, tam ponownie głową strzelał Wróbel, jednak to uderzenie w środek bramki obronił Kozaczyński. W ostatnich minutach pierwszej odsłony po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu futbolówki głową, Marcin Truszkowski trafił w górną siatkę.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli piłkarze Siarki, którzy przejęli inicjatywę na boisku. W 55 minucie po kombinacyjnej akcji gola zdobył Wróbel, jednak sędzia dopatrzył się  w tej sytuacji pozycji spalonej. Dwie minuty później Mateusz Urbański sfaulował w polu karnym zawodnika z Tarnobrzega i sędzia odgwizdał rzut karny, który chwilę później na bramkę zamienił Popiela. W 63 minucie Odunka został kopnięty w twarz przez Bartłomieja Makowskiego i stracił przytomność. Uraz był na tyle poważny, że Nigeryjczyka do szpitala odwiozła karetka. Po odzyskaniu przytomności pomocnik Pogoni przeszedł badanie tomografii, które nie wykazało żadnego uszczerbku na zdrowiu i piłkarz razem z zespołem wrócił do Siedlec. W 69 minucie uderzenie Wróbla sprzed pola karnego z trudem obronił bramkarz biało-niebieskich. Kilka minut później Truszkowski próbował lobować Kozaczyńskiego, jednak ten wybił piłkę na róg. W 73 minucie po perfekcyjnie rozegranym rzucie rożnym i centrze po ziemi wzdłuż bramki piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował po raz drugi Wróbel. Dziewięć minut przed końcem spotkania gospodarze zdobyli czwartego gola. Po błędzie szeregów defensywy Pogoni Truszkowski celnie uderzył z 17 metrów. W 82 minucie Robert Kwiatkowski dośrodkował w pole karne, a tam Jarosław Ratajczak strzelił głową obok bramki. W ostatnich minutach podopieczni Tomasza Tułacza mieli jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, jednak zabrakło dokładności. Ostatecznie siedlczanie przegrali w Tarnobrzegu 1:4.

Następne spotkanie Pogoń Siedlce rozegra w niedzielę 17 listopada o godzinie 13 na własnym boisku z Pelikanem Łowicz.

09.11.13, 13:00 – Tarnobrzeg

II liga: Siarka Tarnobrzeg – Pogoń Siedlce 4:1 (1:1) Widzów: 700

Bramki: Jakub Wróbel 23, 73, Łukasz Popiela 58 (k), Marcin Truszkowski 81 – Łukasz Zaniewski 22

Siarka: 1. Artur Melon – 10. Konrad Stępień, 25. Mirosław Baran, 26. Bartłomiej Makowski, 19. Bartosz Sulkowski – 8. Daniel Koczon (73, 6. Robert Tunkiewicz), 5. Dariusz Frankiewicz, 9. Łukasz Popiela, 11. Marcin Truszkowski (82, 18. Tomasz Ciećko), 16. Tomasz Persona (80, 2. Dawid Korona) – 15. Jakub Wróbel (83, 17. Patryk Szewc)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 13. Mariusz Dzienis, 17. Przemysław Rodak, 25. Mateusz Urbański, 15. Jarosław Ratajczak – 24. Samuelson Odunka (67, 8. Robert Kwiatkowski), 11. Adrian Dziubiński, 10. Marcin Stromecki (75, 5. Hubert Tomalski), 19. Krystian Wojcik (61, 6. Cezary Demianiuk), 22. Damian Guzek (54, 9. Adam Czerkas) – 20. Łukasz Zaniewski

Żółte kartki: Dariusz Frankiewicz 53 Łukasz Popiela 71, Bartosz Sulkowski 78 – Mateusz Urbański 36, Samuelson Odunka 52, Robert Kwiatkowski 72

14 odpowiedzi

1. Raz sie wygrywa raz przegrywa. Nic sie nie stało hej pogon nic sie nie stało. Dwa mecze przed nami i możliwość zdobycia 6 punktów

2. Bramkarz jest do wymiany nic dodać nic ująć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .Tatuś nich dalej panuje bo zmiennika na jego miejsce brak ale synek niech moze spróbuje w ekstraklasie tam czekają na niego.

3. Wynik tragiczny, gra – katastrofa. Pogoń tradycyjnie na wyjeździe bojaźliwie i asekuracyjnie. To, co wyprawiała dzisiaj obrona to woła o pomstę do nieba. Jeżeli nic się w naszej grze nie zmieni to będziemy powoli zjeżdżać w dół ligowej tabeli. Limit szczęścia na wyjazdach chyba się wyczerpał. I widzi to chyba każdy, kto się zna na piłce. Miejscowi znów twierdzili (który to już raz?), że Pogoń to najsłabszy zespół, jaki do nich przyjechał. Czyli nic nowego. I nie chodzi mi znów o sianie pesymizmu, ale takie są fakty, czy to się komuś podoba czy nie. Każdy by chciał zwycięstw i awansu, ale z taką grą to niedługo będziemy bić się o utrzymanie.
    Pozdrawiam

4. Po co krzyczeć ,,legła w-wa”? Na miejscu sędziego też gwizdałbym przeciw drużynie, której pseudokibice wspierają ległę:)Może wreszcie skończy się doping stolycy na stadionie w Siedlcach:)Tutaj tylko POGOŃ ew Widzew:)

5. Piękne wyjście Jacusia w 54 minucie nie ma co 😀 Dla mnie fatalny jest Ratajczak – pierwszego gola zawalił (nie upilnował zawodnik Siarki) razem z Kozą (mógł na dobrą sprawę wypiąstkować piłkę… ale pewnie by nie trafił), przy trzeciej też krył powietrze. To już kolejny mecz w którym widzę, że ma problemy z ustawieniem się na boisku i odpuszczaniem krycia. Zdarza mu się czasami dobrze dośrodkować, ale wg mnie więcej z niego szkody niż pożytku.

6. Od dwóch miesięcy przepowiadasz że powoli Pogon będzie się zsuwać na dół tabeli. Doczekałeś się porażki która „wieszczyłeś” od miesiąca, ale na Twoje nieszczęście Pogoń dalej jest na miejscu dającym awans. Skąd masz opinię że w Tarnobrzegu również twierdzono że Pogon to najsłabszy zespół jaki tam gral ? Idę o zakład że na meczu nie byłeś, bo ktoś o takich „anty poglądach” na temat Pogoni, nie jechał by na mecz. Chyba że jesteś dwulicowym kibicem. Generalnie piszesz że znasz się na piłce ale tego Twojego znawstwa nie potwierdzają Twoje złowieszcze opinie głoszone od tygodni, a od pierwszej Twojej wypowiedzi Pogoń jest coraz wyżej w tabeli, a nie coraz niżej. Po prostu Ty żle życzysz Pogoni, bo gdybyś się znał to wziąłbyś pod uwagę że inne zespoły też mają swoje problemy, o wiele większe niż Pogoń z którą nie jest tak żle. To jest słaba liga i tyle, a Pogoń organizacyjnie jest w czołówce, sportowo czy to Ci się podoba czy nie (Tobie nie) też jest w czołówce co widać po tabeli. I tylko to ma w tej chwili jakiekolwiek znaczenie.

1. Tak jak wszyscy kibice chciałbym, aby Pogoń awansowała, ale nie lubię popadać w hurraoptymizm. Stwierdzam po prostu, że na wyjazdach nie gramy nic, a szczęścia mieliśmy ogrom. A co do wypowiedzi miejscowych o grze Pogoni to one były takie, jak napisałem. Wcześniejsze również. W tej lidze wprawdzie wszystko może się zdarzyć, ale nie sądzę, że Pogoń stać na I ligę, a bić się o utrzymanie będziemy zapewne do samego końca. Mam prawo mieć swoje zdanie, a kto się z nim zgadza czy nie, to już jego prywatna sprawa.
      Pozdrawiam

1. Fałszywy „realisto” – nie wkur…jają mnie twoje teksty i opinie, ale obłuda w doborze „nick’u” wobec głoszonych poglądów… Bo realnie:
        – Pogoń jest w tabeli na nadspodziewanie dobrym miejscu
        – gra zespołu jest adekwatna do możliwości zawodników przy takim a nie innym budżecie klubu
        – nawet najwięksi realiści-optymiści nie zakładają w tym sezonie awansu do wyższej klasy rozgrywkowej – a sądzę, że nawet dla włodarzy klubu byłby to „kłopotliwy” fakt 🙂
        – należy się cieszyć z każdej wygranej i wspierać po przegranych, bo głównym celem w obecnych rozgrywkach jest „załapanie” się do zreformowanej II ligi
        Więc z całym szacunkiem dla twojej aktywności, moja rada: albo zmień nick’a na Okiem pesymisty” albo włóż okulary… bo jak widzę nie tylko u mnie pobudzasz „odruch wymiotny”!

7. Oczywiście masz prawo do swojego zdania i nie napisałem nigdzie że tak nie jest. Nigdzie nie pisałem również w tonie hurraoptymistycznym, również nie widziałem żeby ktokolwiek tak pisał. Realna ocena polega na ocenie stanu faktycznego, ….jaki jest obecnie każdy widzi. Problemem Twoim jest że popadasz w stan hurrapesymistyczny, zupełnie nie pasujący do realiów w jakich jest Pogon. Tak naprawdę nie wiadomo o co Ci chodzi, bo z jednej strony od wielu tygodni( prawie od początku ligi) mówisz o szczęściu, o niedługim staczaniu się Pogoni w dół tabeli, a z drugiej piszesz że chciałbyś aby Pogoń awansowała. To stan niespełnionego,….trenera albo zawodnika, który został skrzywdzony albo odsunięty od czegoś,….co ma związek z Pogonią. Jestem przekonany, że z utęsknieniem czekasz aż Pogoń zacznie dołować, wtedy zatriumfujesz i napiszesz ….”a nie mówiłem”. Jeżeli Pogoni uda się pozytywnie zaskoczyć kibiców np.awansem do I ligi (będzie bardzo trudno) albo pozostaniem w gronie II-ligowców napiszesz że bardzo się cieszysz, chociaż wiadomo że czekasz na totalną porażkę Pogoni. Pozdrawiam i życzę realnej oceny i wiary w sukces, którym będzie co najmniej pozostanie w II lidze. A tak na marginesie to wiem że w przypadku awansu Pogon będzie stać na utrzymanie I ligi, ……przynajmniej przez sezon. A potem wiele może się zmienic, mam nadzieję że na jeszcze lepsze niż jest obecnie.

1. Widzę, że otworzyłem „puszkę Pandory”. Niedługo to chyba na forum będzie można pisać o meczach tylko w samych superlatywach, a wszelkie inne, negatywne opinie będą mocno krytykowane. To po co konstruktywna krytyka, skoro można przecież w stylu:” Kapitalny mecz….”, „koncertowa gra wszystkich formacji”, „Pogoń, nic się nie stało”, itp. Najlepiej nic nie widzieć. Też tak można. Oczywiście.

8. Do Okiem Realisty – nie bardzo rozumiem Twoja postawy, niby dobrze zyczysz, niby jestes kibicem a z druguej strony ciagle cos Ci nie pasuje. Jestesmy w czubie tabeli, przed nami zima i mozliwosc wzmocnienia zespolu *(w zaleznosci od sytuacji finansowej klubu) a ty ciagle cos prorokujesz. Jak jestes takim dobrym doradzca to moze umow sie z zespolem, trenerem, zarzadem i podziel sie swoimi uwagami a nie z ukrycia jedziesz ze wszystkimi.
    Ja nie pamietam aby Pogon kiedykolwiek byla na lepszej pozycji, zeby przychodzilo tylu kibicow i wspieralo.
    Wiec tak jak powiedzial ktorys z kolegow zmien wpis na okiem pesymisty bo kazdy wie ze prawdziwy KIBIC TO TY NIE JESTES!

9. Zgadzam się z powyższymi opiniami dotyczącymi komentarzy Pana ,,Okiem Realisty”, do tej pory Pogoń nie była tak wysoko, dziennikarz z Tarnobrzega jest np przekonany o Naszym awansie. Proszę o komentarz ,,Oko Realisty”:)No chyba że to jakiś dziadek – krzykacz, który wszedł na ten portal metodą ,,na wnuczka” :)a takich pod trybuną VIP nie brak:)