Zerówka

Piłkarki Pogoni porażką 0:2 z KS Raszyn w ostatni weekend zakończyły rundę jesienną. Była ona najgorsza, jeśli chodzi o wszystkie, jakie rozegrały siedlczanki w historii w ramach rozgrywek II ligi.

Spotkanie w Raszynie przebiegało pod lekką przewagą drużyny z Raszyna i do przerwy siedlczanki przegrywały jedną bramką. W drugiej połowie Pogoń, a mianowicie Olga Białkowska mogła strzelić wyrównującego gola, ale trafiła w poprzeczkę. Gospodynie strzeliły natomiast drugą bramkę i ustaliły tym samym wynik spotkania.

Porażka z Raszynem pogrążyły zespół z Siedlec, który w tej rundzie na plus może zaliczyć tylko 3 strzelone bramki, gdyż w tabeli, przy miejscu na dorobek punktowy widnieje cyfra 0.

09.11.13, 12:00 – Raszyn

II liga: KS Raszyn – Pogoń Siedlce 2:0 (1:0)

Bramki: Justyna Piskorz 16, Magdalena Zielińska 83

Raszyn: Katarzyna Orepuk – Nicole Chojnicka, Iwona Boros, Justyna Piskorz (85 Karolina Usnarska), Anna Pindor (60 Kinga Zaraś), Magdalena Zielińska, Agata Woch (78 Marta Adamczyk), Maria Worosilak, Paulina Woźniakowska, Patrycja Sadecka, Marta Majszczyk (78 Sylwia Usnarska)

3-32

W minionej rundzie siedlczanki ani razu nie mogły się cieszyć ze zdobycia choćby punktu. Wszystkie mecze, zakończyły się porażkami, niektóre wręcz sromotnymi. Na dwa spotkania zespół prowadzony przez Michała Strzałkowskiego nie wyjechał z powodów kadrowych. Najskuteczniejszą zawodniczką biało-niebieskich została Olga Białkowska, która jako jedyna wpisywała się na listę strzelców, a zrobiła to trzykrotnie. Zdobyła ona również gola w meczu z TKKF Grójec (przegranym 1:4), który jednak został anulowany z powodu wycofania zespołu z Grójca. Teraz wszystko zależy od rundy jesiennej. Strata do dwóch zespołów nad Pogonią wynosi tylko cztery punkty, więc wszystko jest w zasięgu siedlczanek. Tylko, czy przez zimę coś się zmieni? Okaże się na wiosnę…

źródło: własne