Niepodległościowe szachy

   
Autor:
Dodano: 2013/11/14 8:39    views 3062

W sobotę 9 listopada 2013 roku w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach odbył się XXV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Zwycięstwo w turnieju w klasyfikacji ogólnej i puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Siedlce zdobył Andrzej Czapla ze Skoczka Siedlce – uzyskując 6 pkt z 7 partii. Kolejne miejsca na podium z tą samą liczbą punktów zajęli Sławomir Kurpiewski – Skoczek Siedlce i Andrzej Litwiniec – Orlęta Radzyń Podlaski. W turnieju uczestniczyło  60 zawodników.

W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Jakub Szczygieł z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Siedlcach. Najlepszym wśród gimnazjalistów był Krystian Kobryń z Publicznego Gimnazjum Nr 6 w Siedlcach. Rywalizację uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI wygrał Paweł Węgrzyniak ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim – 5,5 pkt, a wśród uczniów klas I-III – Wiktor Kukawski ze Szkoły Podstawowej w Węgrowie. Dzieci i młodzież za 3 czołowe miejsca we wszystkich klasyfikacjach szkolnych, otrzymała pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Siedlce. Wyniki turnieju zostały zaliczone do punktacji Grand Prix Siedlec na 2013 rok. Szczegółowe wyniki turnieju oraz aktualna klasyfikacja Grand Prix Siedlec na 2013 rok znajdują się na stronie internetowej programu sędziowskiego Chessarbiter Pro: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_5175/

 

źródło i foto: Sławomir Kurpiewski
Sponsorzy

Patronat medialny