Płocka młodzież na kolanach (fotogaleria)

Zmagający się z problemami kadrowymi Prus Siedlce pokonał na hali w Łosicach rezerwy Wisły Płock 29:25.

W ostatnim czasie podopieczni Emila Kożuchowskiego mają spore kłopoty z kontuzjami. Do Andrzeja Chmielewskiego dołączyli m.in. Marek Zbucki, Paweł Łukaszuk i Sebastian Hunder, ale ten ostatni był w stanie dzisiaj zagrać. Wobec wielu absencji wczoraj do rozgrywek zgłoszony został Dawid Rymarzak, który w ubiegłym sezonie występował w barwach Prusa.

Początek spotkania był wyrównany. Padała bramka za bramkę, a przewaga jaką osiągał raz jeden, raz drugi zespół była minimalna. Kilka minut przed przerwą Prusowi udało się osiągnąć trzybramkowe prowadzenie, które dotrzymał do końca odsłony. W drugiej części gry, w 36 minucie siedlczanom po raz pierwszy udało się osiągnąć czterobramkowe prowadzenie, ale za chwilę karę 2 minut otrzymał Michał Kluczek i przewaga zmalała do jednej bramki, a moment po powrocie z kary tego zawodnika Wisła wyrównała. Siedlczanie jednak w porę się obudzili i znów powiększali przewagę, ani na moment nie oddając prowadzenia gościom. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 29:25 na korzyść drużyny z Siedlec. Najwięcej bramek dla Prusa rzucił Michał Kluczek – 9.

Następny mecz UKS Prus zagra za tydzień, ponownie w Łosicach z MKS Wieluń.

23.11.13, 16:00 – Łosice (hala ZS nr 1)

II liga: Prus Siedlce – Wisła II Płock 29:25 (13:10) Widzów: 20

Prus: 1. Adam Maciak, 16. Krzysztof Maciak, 21. Jakub Chromiński – 3. Bartosz Sokołów 1, 4. Hubert Zdunek 1, 5. Dawid Rymarzak 5, 6. Jan Borkowski, 8. Emil Kożuchowski 7, 12. Jakub Matejak, 14. Sebastian Hunder 5, 15. Marek Głuchowski 1, 18. Michał Kluczek 9

Wisła II: 11. Marek Kociuba, 12. Marcin Ruciński, 22. Jakub Pietrzak – 6. Damian Malara, 7. Adam Zaremba 1, 8. Piotr Zawadzki 4, 9. Bartosz Grzywiński, 10. Dawid Mikołajewski, 14. Maciej Skibiński 1, 15. Wiktor Bronowski 2, 18. Jakub Moryń 5, 19. Konrad Chrobociński, 20. Bartosz Nastaj 5, 23. Oskar Gawski 4, 34. Kajetan Pawłowicz 1

Kary 2min: Bartosz Sokołów, Dawid Rymarzak, Emil Kożuchowski, Michał Kluczek – Piotr Zawadzki, Jakub Moryń

Sędzia: Arkadiusz Filipiak i Tomasz Filipiak (Biała Podlaska)