Przezimują w fotelu lidera (wideo)

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej siedlecka Pogoń wygrała w Elblągu z miejscową Concordią 3:1. Dzięki temu siedlczanie przerwę zimową spędzą na 1 miejscu w tabeli.

Początek spotkania nie wskazywał, kto jest liderem tabeli, a kto okupuje ostatnie miejsce. Po kwadransie spotkania trwał wyrównany bój, a Patryk Galaniewski trafił nawet w słupek. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło, takie sytuacje się mszczą. W 16 minucie goście zdobyli bramkę dającą powadzenie. Do rzutu wolnego z okolicy 30 metra podszedł specjalista od stałych fragmentów gry Krystian Wójcik i umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Po zdobytej bramce Pogoń grała dużo lepiej i stwarzała sobie kolejne okazje na gole. W 22 minucie Jarosław Ratajczak strzelił na bramkę rywala, piłkę odbił golkiper gospodarzy Hieronim Zoch, a dobijający Łukasz Zaniewski nie trafił w światło bramki. Za chwilę ponownie nieskuteczny był ten sam zawodnik, który po dośrodkowaniu Adama Czerkasa. W 30 minucie ponownie Zaniewski stanął przed szansą pokonania Zocha, ale najpierw trafił wprost w niego, a zaraz strzelił w poprzeczkę. W 42 minucie Concordia stworzyła sobie najlepszą okazję na gole. Na szczęście Radosław Stępień przestrzelił.

Początek drugiej połowy przyniósł siedlczanom podwyższenie prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki Concordii po zamieszaniu w polu karnym na raty skierował Adrian Dziubiński. Siedem minut później siedlczanie strzelili trzecią bramkę w spotkaniu. Tym razem z rzutu wolnego oddalonego od bramki drużyny z Elbląga o 40 metrów Krystian Wójcik dośrodkował w pole karne, a będący tam Daniel Dybiec wpakował futbolówkę do siatki. Po trzecim golu mecz się uspokoił i optycznie wyrównał. Akcje toczyły się raz po jednej, raz po drugiej stronie, z tym że groźniejszym zespołem w dalszym ciągu byli siedlczanie. W 66 minucie Concordia zdobyła bramkę. Tomasz Nawotka dośrodkował w pole karne biało-niebieskich, a będący tam Damian Szuprytowski skierował piłkę do bramki Jacka Kozaczyńskiego juniora. Kilka minut później o kolejną bramkę z rzutu wolnego próbował pokusić się Krystian Wójcik, ale tym razem nie trafił w światło bramki. Za chwilę na bramkę uderzał Zaniewski, ale również brakowało mu celności. W 85 minucie znać o sobie dał Cezary Demianiuk, który będąc w polu karnym strzelił wprost w Hieronima Zocha.

Pogoń rundę jesienną zakończyła na pozycji lidera z 35 punktami na koncie.

23.11.13, 13:00 – Elbląg

II liga: Concordia Elbląg – Pogoń Siedlce 1:3 (0:1) Widzów: 100

Bramki: Damian Szuprytowski 66 – Krystian Wójcik 16, Adrian Dziubiński 49, Daniel Dybiec 56

Concordia: 1. Hieronim Zoch – 19. Adrian Korzeniewski, 5. Krzysztof Niburski, 21. Łukasz Uszalewski, 7. Damian Szuprytowski – 6. Patryk Galeniewski (70, 2. Mariusz Pelc), 14. Radosław Stępień, 11. Radosław Bukacki (67, 10. Adrian Stępień), 24. Michał Lewandowski (46, 20. Marcin Martynowicz), 9. Michał Kiełtyka – 18. Jakub Zejglic (57, 17. Tomasz Nawotka)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 17. Przemysław Rodak, 7. Daniel Dybiec, 22. Damian Guzek (79, 16. Łukasz Wójcik) – 5. Hubert Tomalski (81 Mateusz Steć), 11. Adrian Dziubiński, 19. Krystian Wójcik, 15. Jarosław Ratajczak (59, 21. Cezary Demianiuk) – 9. Adam Czerkas (65, 18. Wiktor Lach), 20. Łukasz Zaniewski

12-31

źródło: własne / lajfy.com / info.elblag.pl / elblag.wm.pl; foto: Maciej Sztajnert

16 odpowiedzi

1. Gratulacje, najpierw dla zespołu Pogoni, a do Ciebie wieszczu pesymizmu i złośliwości pytanie: Co powiesz teraz ? Bo pytałeś co powiedzą ci optymiści po porażce w Elblągu. Realiści i optymiści powiedzą tak: Pogon jest samodzielnym liderem z wyrażna przewagą punktową nad drugą drużyną w tabeli. Wierzymy, że na wiosnę Pogoń zagra tak, że będzie pewna utrzymania na kilka kolejek przed końcem. Wierzymy że tak będzie, a jak będzie faktycznie czas pokaże. Na razie mamy prawo się cieszyć, bo jest z czego. Oczywiście nie wszyscy się cieszą. XXX lub jak kto woli okiem realisty jest rozczarowany taką postawą Pogoni.

2. Nie moge sie juz doczekać komentarza od „okiem realisty” który tydzień temu prorokował przegrana z Elblągiem, co tym razem wymyslisz? Ze znowu szczęśliwie Pogon wygrała???

Brawo pogon i trenerze, juz z niecierpliwością czekamy na rundę wiosenna – to nie jest przypadek ze jestesmy liderem!!!!

3. Wypada mi tylko pogratulować Pogoni zwycięstwa, chociaż w dalszym ciągu twierdzę, że wielkim naszym sukcesem będzie utrzymanie się w tej lidze. Rundy rewanżowe są często zupełnie odmienne od pierwszych i jeszcze różne przetasowania będą. Zobaczymy też, jakich nowych zawodników sprowadzimy w zimie, ale znając życie będą to zapewne uzupełnienia składu, a nie wzmocnienia. Jednego jestem pewien: awansować nie awansujemy (czy to się komuś podoba czy nie), obyśmy byli nad kreska na koniec. To cel nadrzędny, bo kiepskie wejście w nową rundę może ustawić ligową tabelę.
    P.S. Miło mi, że jakiś XXX jest ze mną utożsamiany. A może dwa powyższe komentarze to też jedna osoba, ukrywająca się pod dwoma nickami?

4. Masz prawo tak twierdzić, tylko że te twoje twierdzenia, przypuszczeni, przepowiednie są zupełnie nie trafne. Pogoń nie dość że jest liderem z 4 punktowa przewagą nad drugim zespołem w tabeli, to jeszcze na wyjazdach zdobyła 13 punktów, co jest drugim dorobkiem wśród wszystkich zespołów. Lepsza jest tylko Stal Mielec 16 pkt na wyjazdach, ale rozegrała 11 spotkań a Pogoń tylko 9. Po 13 pkt maja też zespoły Stali Rzeszów i Wisły Puławy. Więc twoje twierdzenia o fatalnej postawie Pogoni w meczach wyjazdowych nie mają oparcia w rzeczywistości. Dodatkowo Pogoń ma najlepszy bilans w meczach na swoim boisku 22 pkt w 9 meczach. Co prawda siarka i Stal Stalowa Wola zdobyły po 23 pkt, ale maja o jeden rozegrany mecz więcej. A co do twojej pewności odnośnie awansu, to nie wykluczone że będziesz musiał odszczekać i przeprosić za swoje opinie, bo awans jest bardziej realny w przypadku Pogoni niż innych drużyn. Myślisz że inni się wzmocnią ? Kim i za co ? Chyba że masz na myśli że „wzmocnią się czymś innym” I jeszcze jedno , łatwo rozróżnić sposób pisania komentarzy(styl, dobór słownictwa, itd) i ten pierwszy pisałem ja, a ten pod moim, zapewniam ciebie ktoś inny.

5. witam. po pierwsze gratuluję zespołowi i sztabowi szkoleniowemu mistrzostwa jesieni no i oczywiście zaliczce na wiosnę w postaci trzech punktów. wzmocnienia w drużynie są koniecznością i pewnego rodzaju standardem na drodze do pierwszej ligi. Myślę że panowie Tarachulski i Purzycki dobrze o tym wiedzą i nie będą „zimować” bezczynnie. Pogoń jest naprawdę na bardzo dobrej drodze do awansu i mam nadzieję że to wykorzysta. My kibice wspierajmy nasza drużynę przede wszystkim na stadionie ale i poza nim. Szanuję opinię innych ale myślę że opisy typu „awansować i tak nie awansujemy” nie pomogą chłopakom w dążeniu do celu, no chyba że to właśnie ma na celu ten tego typu opis. pozdrawiam kibiców

6. Jakich piłkarzy chcielibyście zobaczyć w Pogoni w przyszłej rundzie? Jakieś nazwiska?

7. fajny mecz był w Elblągu ale oglądając go na zywo , pozdrowienie dla chlopakow co byli , 1 liga 1 liga MKS , podziękowania od piłkarzy i trenera były git , kibicowski szlak

8. Pogoni potrzebni są młodzieżowcy, którzy grają w piłkę. Najlepiej wywodzący się z Siedlec. Myślę, że Tomalski jako piłkarz ma mało do zaoferowania, bardziej jako biegacz. Stromecki podobnie tyle że to walczak. Ale i jeden i drugi to „najemnicy’ którzy lada moment moga zmienić klub. Do treningów z I zespołem powinien być włączony Dmowski, bo to młody dobry piłkarsko chłopak, podobnie jak Majczyna. Obydwaj to Siedlczanie a to ma znaczenie. Miał być wypożyczony Janusiewicz , na pewno najlepszy piłkarsko z tych których wymieniłem, ale nagle sprawa ucichła. A szkoda bo to też chłopak „z Pogoni” i w perspektywie roku czy dwóch mógłby być dużym wzmocnieniem, tak jak pozostali. Wszyscy wymienieni to chłopaki z ambicjami i nie stawiający na pierwszym miejscu spraw finansowych. A inni ? Wszystko zależy od możliwości klubu i tego co trener zamierza.

1. Miał być wypożyczony Janusiewicz , na pewno najlepszy piłkarsko z tych których wymieniłem, ale nagle sprawa ucichła. A szkoda bo to też chłopak „z Pogoni” i w perspektywie roku czy dwóch mógłby być dużym wzmocnieniem, tak jak pozostali. – żart? Janusiewicz jest przesłaby, ani umiejętności nie ma wystarczajacych, nie mowiac juz o warunkach fizycznych. Legia napisala ze Pogon na niego nie miala kasy, a tak naprawde byl za slaby na Pogon. Tyle w temacie